Підсумки розвитку дошкільної освіти у 2015 році

11 грудня 2015 41
Відсутність достатнього фінансування, у тому числі субвенцій, призводить до закриття дитсадків, груп, особливо у сільській місцевості. Відсутність можливості дотримуватись Закону України «Про дошкільну освіту» щодо впровадження інклюзивної освіти через те, що штатним розписом для дошкільних навчальних закладів не передбачено введення посади асистента вихователя. Ці та інші проблеми галузі обговорили учасники Всеукраїнської наради з проблем дошкільної освіти та підсумків її розвитку у 2015 році

10 грудня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась Всеукраїнська нарада з проблем дошкільної освіти та підсумків її розвитку у 2015 році.

У заході взяли участь директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки Юрій  КОНОНЕНКО, начальник відділу дошкільної освіти МОН Тамара ПАНАСЮК,  головні спеціалісти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН, завідувач лабораторії дошкільної освіти і виховання Інституту проблем виховання  НАПН України Вікторія МОРШИЦЬКА,  голова правління ВГО  «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніна ОМЕЛЬЯНЕНКО, представники  обласних управлінь  освіти та дошкільних навчальних закладів.    

«Наше з вами завдання — зробити все, щоб зберегти вже існуюче: щоб дошкільні навчальні заклади не закривались, а навпаки — кількість місць зростала, створювались нові групи у дитячих садочках», — наголосив Юрій КОНОНЕКО, розпочинаючи нараду.

Під час заходу Тамара ПАНАСЮК презентувала звіт щодо проведеної роботи у сфері дошкільної освіти протягом 2015 року: «Протягом року на допомогу практикам проведено  чисельні семінари-практикуми, вебінар-семінари, засідання круглих столів  з питань якості дошкільної освіти. Проведено також Всеукраїнський фестиваль-огляд  «Україна — рідний край», Всеукраїнську  акцію «Чужих дітей не буває»,  День дошкілля, продовжено термін  дії Меморандуму з про взаєморозуміння  між Міністерством освіти і науки   України та благодійним фондом LEGO Foundation (Данія)   та   підписано Меморандум про співпрацю з Міжнародною організацією Аflatoun  (Королівство Нідерландів). Меморандумом  передбачено  розвиток  співпраці у сфері  дошкільної освіти, зокрема,  у покращенні роботи щодо підвищення  рівня соціальних прав та фінансової освіти дітей в  Україні». 

Окрім того,  начальник  відділу  розповіла про розвиток мережі дошкільних навчальних закладів  у 2015 році.

Учасникам наради було  представлено також  презентацію за підсумками впровадження протягом 5 років програми Лего-конструювання у дошкільних навчальних закладах. Оксана РОМА,  координатор  Програми   LEGO Foundation(Королівство Данія) розповіла про основні напрямки співпраці Lego Foundation із  МОН України  у 2016 році.

Презентовано також досвід роботи з впровадження  фінансової грамоти у дошкільних навчальних закладах  м. Вінниці.  Людмила МАЛОФЕЄВА,  вихователь-методист  ДНЗ №23  м. Вінниця, поділилась своїми напрацюваннями   та  розповіла про актуальність  фінансової грамоти дітей сьогодні.

Під час наради було обговорено  і проблеми розвитку дошкільної освіти та проект плану  заходів на 2016 рік.  Всі  учасники наради повідомили про  проблеми, пов’язані з фінансуванням та ліцензуванням закладів освіти і фізичних осіб-підприємців, що надають освітні послуги у галузі дошкільної освіти.  «Відсутність достатнього фінансування, у тому числі субвенцій,  призводить до закриття дитсадків, груп, особливо у сільській місцевості. Немає також можливості  дотримуватись  ЗУ «Про дошкільну освіту»  щодо впровадження інклюзивної освіти, бо штатним розписом для дошкільних навчальних закладів не передбачено введення асистента вихователя», — зазначили  учасники наради.

На завершення,  учасниками наради було висловлено побажання щодо прийняття  базового  ЗУ «Про освіту» та розроблення нової редакції ЗУ «Про дошкільну освіту»,   які будуть сприяти розвитку якісної освіти наших дітей, у тому числі раннього та  дошкільного віку.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль