Інтерактивні книжки українською

11 грудня 2015
246
Середній бал: 5 із 5

Інтерактивні книжки — це шанс по-новому розкрити для дитини той чи той літературний твір. Пропонуємо добірку українських інтерактивних книжок для дітей

Для сучасних дітей, зокрема дошкільників, гаджет — звична річ для повсякденного використання. І як би не сперечалися між собою прихильники та противники ранньої комп’ютеризації дітей, їй усе-таки складно протистояти. Однак в учасників подібних дискусій з’явився шанс для досягнення своєрідного компромісу — завдяки інтерактивним книжкам для дітей.

Інтерактивні книжки — це шанс по-новому розкрити для дитини той чи той літературний твір. Чому б не скористатися ним, сповнивши дозвілля малечі цікавими, а то й чарівними моментами?! Пропонуємо добірку українських інтерактивних книжок для дітей. Серед них — як найпростіші, з невибагливою анімацією, так і створені за складнішими сучасними технологіями, як-от Augmented Reality.

«Забавлянки», Галина Малик

Першою україномовною інтерактивною книжкою для дітей в Україні вважають «Забавлянки» Галини Малик — збірку ігрових віршів для найменших читачів, що з’явилася у 2011 році. Електронна інтерактивна версія «Забавлянок» дає дитині змогу самостійно бавитися з книжечкою: пересувати деталі, «оживляти» картинку, видобувати звуки, а ще — слухати. Ілюструвала книжку Вікторія Намозова.

«Мама поспішає додому»,Світлана Дорошева

Інтерактивну версію урбаністичної історії для дітей «Мама поспішає додому» Світлани Дорошевої розроблено в 2012 році. У цій книжці зібрано все, що цікавить дитину в сучасному місті. Вона дає змогу зрозуміти, що робить мама дорогою з роботи додому. Дракони, поліціанти, акули, пожежні машини — усе байдуже хоробрій матусі, яку вдома чекає улюблений син.

Оригінальна ігрова анімація, захопливий сюжет, барвисті ілюстрації та текст, начитаний професійними дикторами, неодмінно викличуть у дитини інтерес. Ця інтерактивна історія стане приємною розвагою для дітей віком від 3 до 12 років. Ілюструвала книжку Ольга Дегтярьова.

«Книжка-з’їжка», Ольга Черепанова та Катерина Галицька

Чудова інтерактивна історія про те, як на свій шостий день народження Ліза отримала в подарунок набір справжнього посуду. І одразу ж вирішила почастувати своїх друзів — ляльку Поліну, Ведмедя та Зайця.

Це захоплива книжка-гра, у якій маленька Ліза вчиться господарювати на кухні. Завдяки книжці діти дізнаються, навіщо потрібні каганець та ополоник, як зварити кашу, скільки потрібно варити яйце тощо.

«Історії дракончика Оппі», Людмила Пшеницька

Інтерактивна книжка-гра «Історії дракончика Оппі» розрахована для дітей віком від трьох до семи років. У формі цікавої гри вона допоможе їм дізнатися, як печуть пиріжки, які є ягоди і фрукти, як працює ресторан тощо. Малеча зможе пройти лабіринт до хатинки Оппі, допомогти дракончику назбирати грушок, напекти смачних пиріжків із різними начинками, роздати пиріжки мешканцям міста, розфарбувати нового друга, скласти пазл з дракончиком.

Читаємо разом з дитиною!

  • Насамперед порозглядайте книжку. Для дошкільника читання — це передусім захоплива мандрівка ілюстраціями.
  • Проводьте аналогії з прочитаним, спробуйте разом із дитиною відшукати щось спільне між нею та персонажами.
  • Робіть прогнози. Запропонуйте дитині вгадати, що відбудеться далі в сюжеті книжки.
  • Активуйте бекграунд. Проговоріть, що дитина вже знає про описане у книжці.
  • Ставте дитині запитання, розвивайте її критичне мис­лення. Запропонуйте їй поміркувати над тими чи тими проблемами.
  • Поговоріть про ілюстрації. Використовуйте малюнки для гри, обговорення тієї чи тієї теми.
  • Візуалізуйте. Уявляйте те, про що читаєте, фантазуйте. Це головний інструмент розуміння прочитаного.

Художня літератрура в ДНЗ

logo