Учені виявили слова, яким більше 14,5 тисяч років

16 травня 2013 25
Учені з наукових центрів Аргентини, Великої Британії та Нової Зеландії виявили у мовах світу слова, які використовуються щонайменше протягом 14,5 тисяч років. Складена статистична модель дозволила виявити 23 спільних слова.

Учені з декількох центрів Аргентини, Великої Британії та Нової Зеландії дослідили мови світу та виявили спільні слова, яким близько 14,5 тисяч років.

Найдавніші спільні слова використовуються народами світу ще з часів останньої льодовикової епохи.

«Ми досліджуємо когнати для розуміння еволюції мови, як біологи використовують ДНК для вивчення еволюції життя», — розповідає професор Марк Пейджел з Університету Редінга (Британія).

Під когнатами розуміють слова, що мають спільне походження і схоже звучання у декількох мовах. Когнати використовуються вченими для ідентифікації «протослів» на зразок ДНК.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. У статті автори зазначили, що на основі мов індоєвропейської, ескімосько-алеутської, алтайської, чукотсько-камчатської, уральської, дравідійської та картвельської мовних сімей була складена статистична модель, що дозволила виявити 23 спільних слова.

Серед спільних слів виявились слова «ти», «дати», «ні», «вогонь», «слухати», «мати» та інші. Ці слова використовувалися протягом останніх 14,5 тисяч років, що у свою чергу підкріплює ідею про існування спільної євразійської суперсім'ї.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Скачати листівки

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах