Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

В Україні обговорюють тривалість уроків у школах

  • 27 квітня 2013
  • 25

З огляду на успішний іноземний досвід і показники міжнародних рейтингів, освітяни та громадськість України активно обговорюють питання подовження тривалості уроків в українських школах.

Українська громадськість обговорює можливість подовження тривалості уроків у школах з огляду на успішний досвід східних і північних колег.

Після оприлюднення глобального рейтингу середньої освіти PISA виявилося, що лідерами світового освітнього простору є країни, в яких подовжена тривалість навчального часу. Так, перші позиції поділили між собою Китай та Фінляндія, а Велика Британія вже переходить до подовжених уроків у школах. Українською громадськістю та освітянами були проаналізовані переваги та недоліки можливого реформування вітчизняної середньої освіти.

«Незважаючи ні на які рейтинги, я не вважаю, що наша освіта гірша. Справа в тому, що рейтинги різні, і результати в них теж різні. А система освіти в кожній країні створюється роками, і переймати чийсь досвід — це не вихід. Не думаю, що збільшення кількості проведеного в школі часу поліпшить результати, власне, як і скорочення канікул. Діти і так більшу частину дня проводять на навчанні. До того ж є ще й ГПД, і якщо дитина на неї ходить, то він якраз і проводить у школі цілий день», — розповів директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Олег Єресько. На його думку, краще акцентувати увагу на якості підготовки вчителів, бо це важливіше, ніж кількість годин, проведених за партою.

Вчителі також дотримуються такої позиції, наголошуючи, що навантаження на учнів уже сьогодні є значним: «Діти і так завантажені далі нікуди. Вони приходять додому і сідають робити непідйомні домашні завдання, хоча за нормами вони повинні становити не більше 1/3 класної роботи. А все тому, що вчителі самі не можуть розподіляти роботу. Якщо копнути глибше, то проблема в тому, що до педвишів студентів беруть за залишковим принципом — тих, хто не пройшов до інших ВНЗ. І часто самі майбутні викладачі не хочуть і не вміють працювати з дітьми, а роблять це від безвиході»,  — сказала вчитель математики з Луганська Наталя Василенко.

Поряд з цим, знайшлися і прихильники ідеї подовження тривалості навчального процесу. На її підтримку висловилася вчителька з Маріуполя Марія Онищенко: «За 45 хвилин важко повторити старий матеріал і засвоїти новий. Саме тому дітям і задають величезні домашні завдання, які вони часто не можуть виконати просто тому, що не до кінця зрозуміли інформацію на уроці. Крім того, не так вже багато дітей ходять в якісь гуртки, батьки у всіх на роботі, і діти надані самі собі і вулиці. Інша справа, що за додаткові години вчителям потрібно доплачувати. З такими зарплатами, як у нас, змушувати працювати понаднормово — це взагалі злочин».

Шановні освітяни, запрошуємо вас долучитися до обговорення теми за посиланням.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк