В Україні порушуються права дітей-інвалідів

25 квітня 2013 32
Керівник Головного управління захисту прав і свобод дітей Володимир Вишинський констатував, що в Україні порушуються права дітей-інвалідів під час організації індивідуального навчання. Така ситуація викликана відсутністю контролю за діяльністю органів освіти.

Через відсутність контролю органів освіти в Україні поширене недотримання прав дітей-інвалідів у сфері навчання.

За словами керівника Головного управління захисту прав і свобод дітей Володимира Вишинського, на сьогодні відсутні підручники майже у 2,5 тис. старшокласників із порушенням слуху.

Держслужбовець зазначає, що це було виявлено під час проведення прокурорських перевірок стану розвитку виховання та освіти для дітей-інвалідів. Більше 700 старшокласників інтернатів для дітей з порушенням зору навчаються без підручників або ж мають підручник тільки з одного предмету. У спеціальних закладах для дітей із порушенням мовлення, де навчається 2,8 тис. осіб, підручники мають лише першокласники. Крім того, гострою є проблема нестачі педагогів у відповідних закладах освіти.

«Такий прикрий факт виявлено у Миколаївській області, де дітям-інвалідам іноземну мову викладав соціальний педагог, хімію та фізику — вчитель початкових класів, а математику та природознавство — вчитель історії. Про якість такої освіти можна й не думати», — зазначив представник Генпрокуратури.

Перевірка встановила, що Міністерство освіти і науки України не впорядкувало відповідно до вимог законодавства розпорядчі документи, що визначають умови проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань дітей із вадами здоров’ям. 

Відтак, зараз діти, звільнені від ЗНО, приймаються до вищих навчальних закладів за пільговими умовами.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль