Педагоги та батьки висувають завищені вимоги до дошкільників

11 квітня 2013 21
Нещодавно були проведені дослідження, метою яких стало виявлення очікувань оточення від дитини дошкільного віку. В результаті опитувань батьків та педагогів з’ясувалося, що дорослі висувають завищені вимоги перед дошкільників.

Опитування батьків та педагогів, проведені психологами, виявили проблему співвідношення очікувань оточення від дошкільників та дійсним рівнем можливостей дітей у моральній і соціально-творчій сферах життя. Про це йдеться у статті журналу "Практичний психолог: Школа" № 04/2013.

На думку опитаних батьків, дитина у чотирирічному віці має бути впевненою у собі та володіти певним набором етичних навичок. У сім років від дітей родичі очікують вміння спілкуватися у колективі, виявляти повагу до оточуючих та відчувати свою самодостатність. Психологи стверджують, що зазначені навички є завищеними для дитини, адже вони здобуваються переважно не раніше закінчення початкової школи. 

Вчителі ж вважають, що першокласник повинен ще до школи отримати основні знання у мовній та математичній сферах. Крім того, педагоги очікують, що діти прийдуть до школи, вміючи писати друкованими літерами та розуміючи свої обов’язки. Натоміть, науковці стверджують, що такі вимоги можуть призвести до психологічної травми та небажання вчитися у школі.

Психологи підкреслюють необхідність розуміння батьками та педагогами, що дошкільники та першокласники не мають фізіологічної та психологічної готовності до таких вимог. Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль