Коли дитина починає красти..

19 лютого 2013 10
У сім'ї, де батьки всіма силами намагаються забезпечити своє чадо матеріальними благами, можуть забути, що головна життєва цінність для дитини ― спілкування і увага з боку близьких.

Навіть у благополучній і забезпеченій сім'ї одного разу може виявитися, що дитина-підліток почала красти.

Дітей, що крадуть, умовно можна розділити на такі групи:

― діти з благополучних сімей;
― діти, які потрапили під поганий вплив компанії;
― клептомани.
       
У сім'ї, де батьки всіма силами намагаються забезпечити своє чадо матеріальними благами, можуть забути, що головна життєва цінність для дитини ― спілкування і увага з боку близьких.

Постійно зайняті на роботі батьки приділяють дітям близько 12 хвилин в день. Не дивно, що дитина в такій ситуації відчуває себе обділеною. Крадучи, вона намагається за допомогою матеріальних цінностей заповнити нестачу духовних. Крім того, це свого роду помста батькам за брак любові і тепла.

У такому випадку покарання ― не кращий спосіб боротьби з крадіжками. Дитину потрібно спробувати «перемкнути» на інші інтереси: спільні захоплення, регулярні сімейні поїздки, нові враження. Традиційними повинні стати сімейні вечері за одним столом, прогулянки по вихідних, обговорення фільмів і т.д.

Підлітки легко потрапляють під вплив компанії. Для того, щоб завоювати прихильність друзів та зміцнити свій авторитет вони готові піти на немислимі, здавалося б, вчинки.

Але навіть тоді думка батьків залишається важливим для дитини. Послідовно і терпляче потрібно пояснювати підлітку, що таке справжня дружба, кого можна, а кого не можна назвати другом. Реалізація себе в якомусь новому напрямку ― у спорті, музиці, мистецтві фотографії ― допоможе знайти дитині нових друзів і нові розваги.

Якщо ж кримінальна компанія не відпускає дитину, залякує її, потрібно негайно звернутися в міліцію. Разом із цим слід об'єднати зусилля з іншими батьками, діти яких опинилися залучені в те ж угрупування.

Клептоманія ― це хвороблива тяга до крадіжок. Людині буває зовсім не потрібна вкрадена річ, його приваблює сам процес. Причини захворювання ― глибокі дитячі комплекси. Знайти вихід з ситуації можливо тільки за допомогою психолога або психіатра.
       
Дитяче злодійство, як і багато інших проблем, легше запобігти, ніж усунути. Зробити це не складно, потрібно тільки пам'ятати, що ніякі подарунки і розваги не замінять дитині найціннішого ― батьківської уваги.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль