Малюнок розкаже про емоції дитини

12 лютого 2013 22
Якщо натиск на олівець сильно змінюється, це показник того, що дитина схильна до частої зміни настрою з незначного приводу або навіть без нього.

Якщо ви хочете краще зрозуміти дитину, подивіться, як вона натискає на олівець, коли малює, радять дослідники.

Так, посилений натиск свідчить про емоційну напруженість. Цей стан може виникнути при стресі, коли необхідно пристосовуватися до несподіваних змін в житті, або якщо дитина довгий час перебувала у несприятливих умовах. Дитині в цій ситуації властиво загальне збудження і відчуття, що потрібно щось робити, але неясно, що саме. Також сильний натиск може сигналізувати про високу конфліктності, агресивності.

Ослаблений натиск, коли лінія ледве видно, ниткоподібні, зустрічається при падінні рівня активності, особливо часто при астенії. Це стан нервового виснаження, ослаблення, при якому різко підвищується фізична і розумова стомлюваність, знижується працездатність, погіршуються пам'ять, увага, з'являються плаксивість, дратівливість, примхливість. Дуже слабкий натиск нерідко говорить про зниження настрою, недостатньою впевненості в собі і часто зустрічається у пасивних, сором‘язливих дітей. Про розвиток астенії також свідчать не доведені до кінця лінії (контур малюнка незамкнутого) і надзвичайна бідність деталей (можуть бути відсутніми навіть риси обличчя). Так проявляється несвідома економія сил, покликана зберегти останні залишилися ресурси психічної енергії.

Якщо натиск на олівець сильно змінюється, це показник того, що дитина схильна до частої зміни настрою з незначного приводу або навіть без нього.

Штрихова лінія, складена з коротких шматочків (йде не від однієї точки до іншої, а багаторазово зупиняється по дорозі) говорить про високу тривожність дитини, її невпевненість у собі, схильність до сумнівів, побоювань, страхів. Вона побоюється потрапити не туди, куди потрібно, і, проводячи лінію, багаторазово перериває дію, щоб перевірити і виправити результат.

У підсумку точність ліній не підвищується, а, навпаки, знижується, так як такий тривожний гіперконтроль порушує нормальне виконання цілісної дії. Також про тривогу сигналізують множинні лінії, коли замість однієї проводиться декілька і з приблизно однаковим натиском, так що незрозуміло, яка з них головна.

Якщо у дитини є неврологічні проблеми, на її малюнках будуть видні промахи, при яких лінії не потрапляють в потрібну точку. Наприклад, шия «протикає» голову, ноги залазять на тулуб. Крім того, може вийти асиметричний малюнок з перекрученими формами і пропорціями, він буде сильно зміщений вправо або вліво від центру аркуша, відхилений від вертикалі, не вміщатися на аркуші цілком.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль