Батьки на роботі? Дитина виросте слухняною ― дослідження

8 лютого 2013
28
Середній бал: 5 із 5

Непрацюючий батько або батько, який працює вдома або по змінному графіку, негативно впливає на поведінку дітей.

Ідеальною ситуацією у вихованні дитини є така, коли обоє батьків працюють.

До такого висновку прийшли британські дослідники.

Раніше вважалося, що ранній вихід матері на роботу ставить під загрозу хорошу поведінку дитини. У Великобританії дослідники провели вивчення 13 000 дітей у віці від 3 до 6 років, щоб з'ясувати, як саме на їхній поведінці позначається постійна присутність батьків удома або їх відсутність протягом робочого дня.

Результати дослідження показали, що існує кілька закономірностей в цій області. Так, якщо мати в родині є головним добувачем, то на дівчатках це не позначається, тоді як хлопчики стають менш слухняними, менш керованими і контактними. Також з'ясувалося, що навіть якщо мати працює повний робочий день протягом  всього першого року життя дитини, то у віддаленому майбутньому ніяких складнощів у поведінці дитини це не викликає. Непрацюючий батько або батько, який працює вдома або по змінному графіку, негативно впливає на поведінку дітей.

Підводячи підсумок своїй роботі, дослідники зробили висновок: у дітей, що живуть з матір'ю без батька або живуть у повній сім'ї з непрацюючими батьками, а також з батьками, працюючими віддалено або по складному графіку, шанси стати «важкими» набагато вище, ніж у тих дітей , чиї батьки працюють за звичайним восьмигодинному графіку п'ять днів на тиждень з двома вихідними.

logo