Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Поезія тренує мозок

  • 21 січня 2013
  • 21

Вчені пояснюють, що при читанні поезії активізується зона мозку, пов'язана з автобіографічною пам'яттю. Людина при цьому формє пережитий досвід у відповідності з отриманими враженнями.

Учені з університету Ліверпуля стверджують, що поезія корисна не тільки для душі, але і для мозку. Виявляється, що читання віршів Шекспіра, Еліота та інших великих авторів ― чудове нейрофізіологічне тренування для мозку.

Учені спостерігали, як змінюється активність мозку добровольців під час читання творів світил британської поезії. Дослідники вивчили відповідь мозку буквально на кожне слово. Особливу увагу вони приділили аналізу того, як мозок справляється зі складними оборотами і незвичайними синтаксичними конструкціями.

Щоб порівняти отримані результати з читанням звичайних текстів, вчені переписали твори класиків сучасною мовою і запропонували їх прочитати тим же випробуваним. Фахівці виявили, що висока поезія призводить мозок в стан надмірного збудження. Обробивши якесь незвичайне слово або вираз, мозок людини не повертається в початковий стан. У ньому зберігається додатковий нервовий імпульс, що змушує продовжувати читання. Вчені пояснюють, що при читанні поезії активувалася зона мозку, пов'язана з автобіографічною пам'яттю. Людина при цьому формує пережитий досвід у відповідності з отриманими враженнями.

Автори дослідження відзначають, що переписані звичайною мовою «Отелло», «Макбет» і «Король Лір» не викликали ніякого посилення активності мозку. До прикладу, коли вітер назвали лютим, а не божевільним, мозок сприйняв це як само собою зрозуміле. При цьому використання Шекспіром епітета «божевільний» на адресу вітру мобілізувало нервову систему і змушувало мозок активуватися, щоб розібратися, що це слово робить в даному контексті.

Вчені відзначають, що стимулююча дія поезії зберігається деякий час, тобто мозок продовжує особливо уважно аналізувати і наступні слова. У своєму дослідженні британські вчені використовували тільки віршовані твори. Цілком можливо, що проза теж здатна виробляти на мозок подібний ефект, що автори роботи і збираються перевірити найближчим часом.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк