text
Педрада

Учіння без научіння, або Педагоги Чернігова опановують нові освітні технології

  • 2 грудня 2015
  • 38

Вихователі-методисти дошкільних закладів Чернігова і області 25 листопада 2015 року активно опановували один з ефективних інструментів реалізації принципу інтеграції — технологію блочно-тематичного планування та організації освітнього процесу за принципом методичного конструктора — під час майстер-класу, проведеного автором технології доктором педагогічних наук Наталією Гавриш

Важливим досягненням останнього десятиліття було надання педагогічним колективам свободи вибору власної стратегії руху до якості освіти. І більшість педагогів-«дошкільників» уже усвідомили необхідність інтеграції змісту освіти як важливої вимоги швидкоплинного й інформаційно насиченого сьогодення. Тож перебуває в активному пошуку ефективних способів і засобів допомоги дітям в опануванні й засвоєнні цього змісту. Не залишилися осторонь цього процесу і педагоги Чернігівщини.

Вихователі-методисти дошкільних закладів Чернігова і області 25 листопада 2015 року активно опановували один з ефективних інструментів реалізації принципу інтеграції — технологію блочно-тематичного планування та організації освітнього процесу за принципом методичного конструктора — під час майстер-класу, проведеного автором технології доктором педагогічних наук Наталією Гавриш.

Під час інтерактивної лекції Наталя Гавриш ознайомила учасників з теоретичними основами та науковим обгрунтуванням технології, яка протягом останніх двох років була втілена в журналі «Методична скарбничка вихователя». А з особливостями практичного застосування журналу як інструмента планування та тематикою, розкритою на його шпальтах за цей період, присутніх ознайомила Наталія Савінова, шеф-редактор методичних видань Цифрового видавництва МЦФЕР.

Та найбільшу зацікавленість педагоги виявили під час активних форм взаємодії з автором технології, адже багато хто з них вже активно впроваджує означену освітню технологію в практику роботи своїх педагогічних колективів. Вихователі-методисти вправлялись у побудові інтелектуальної карти — зручної візуальної форми блочно-тематичного планування, конструювали інтегроване заняття на задану тему, розробляли інтерактивні вправи для дошкільників, колективно розмірковували над плануванням інтерактивних видів роботи зі знаковими для дітей предметами.

У результаті більш як чотирьохгодинної роботи учасники майстер-класу дійшли висновку, що блочно-тематична організація освітнього процесу за принципом методичного конструктора є нині однією з найбільш затребуваних освітніх технологій. Адже завдяки принципу інтеграції в освітньому процесі основні секрети світу відкриваються дітям саме через опанування різних способів пізнання, пошукову-дослідницьку, навчально-пізнавальну діяльність під час проживання різних тем — так зване «учіння без научіння».

Тепла та щира атмосфера, що панувала в залі дошкільного закладу № 1 Чернігова, де проходив захід, наповнила кожного учасника радістю від спілкування й бажанням втілити в практику роботи своїх дошкільних закладів отримані знання і вміння.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Характеристика вихователя, який атестується, має сповна охарактеризувати діяльність педагога та її якість. 

Складає характеристику на вихователя директор закладу або ж вихователь-методист.

Щоб полегшити роботу, підготував статтю "Як писати характеристику вихователя до атестації". 

Скачати зразок характеристики 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк