Психічне здоров’я дитини залежить від тата ― дослідження

14 січня 2013 27
Раніше вважалося, що психічне здоров'я жінки є більш важливим у плані формування нормальної психіки у дитини, в той час як батьківські гени в даному випадку відіграють другорядну роль.

Психічне здоров'я дитини в значній мірі визначається станом психічного здоров'я його батька.

Такі данні містять результати дослідження групи норвезьких учених.

У результаті роботи, проведеної в загальній складності за участю 31 тисяч сімей була встановлена абсолютна кореляція між наявністю психічних розладів батька і виникненням відхилень у дитини.

Раніше вважалося, що психічне здоров'я жінки є більш важливим у плані формування нормальної психіки у дитини, в той час як батьківські гени в даному випадку відіграють другорядну роль. В рамках новітнього дослідження вчені встановили, що ситуація абсолютно протилежна попереднього твердженню.

Так, при проведення опитування під час третього триместру вагітності дослідники поставили собі за мету виявити чоловіків, які мали різні проблеми з психікою від повноцінних розладів до незначних відхилень, які є практично непомітними. Всього таких чоловіків виявилося трохи менше 3% із загального числа. Друга частина дослідження проходила через три роки, коли дослідники вже могли визначити з великою точністю стан психічного здоров'я дитини, так само як і наявність або відсутність у нього всіляких відхилень. Було встановлено, якщо батьки мали проблеми з психікою, то їхні діти із загального числа були найпроблемнішими. Вони не тільки мали максимально високий ризик виникнення у них розладів, але і знаходилися в зоні ризику виникнення психічних порушень у важких формах.

При цьому на подив учених, проблеми психічного здоров'я матері мали набагато меншу і фактично другорядну кореляцію зі здоров'ям малюка.

Виявлений факт може бути обумовлений тим, що жінки частіше переживають різні розлади психологічного і неврологічного характеру до, під час і після вагітності, і велика частина з них не чинить прямого негативного впливу на психіку малюка.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль