В Україні потребує перегляду система платної освіти

10 січня 2013 19
За даними Державного комітету статистики, за період із 1990 року кількість вищих навчальних закладів зросла більше, ніж у два рази. Нині в Україні діє 349 різних університетів, інститутів та академій. Однак, нажаль, їх рівень акредитації не гарантує якості такої освіти.

Контрактна форма навчання замінила більшості студентів необхідність здобувати знання в обмін на своєчасно віддану «платіжку» за семестр.

Таку думку висловив перший заступник Голови Верховної Ради України Ігор Калєтнік.

За його словами, потрібно переглянути не лише вартість навчання на контракті, а й кількість вищих навчальних закладів.

«За даними Державного комітету статистики, за період із 1990 року кількість вищих навчальних закладів зросла більше, ніж у два рази. Нині в Україні діє 349 різних університетів, інститутів та академій. Однак, нажаль, їх рівень акредитації не гарантує якості такої освіти», ― зауважив він.

Він додав, що нині більшість вищих навчальних закладів України випускають юристів, економістів, та менеджерів, хоча це не їх профільні спеціальності підготовки фахівців.

«Такі студенти не отримують необхідних фахових знань, і як наслідок, не можуть працевлаштуватися. Ми маємо тисячі дипломованих «білих комірців», які знайти роботу за спеціальністю не можуть. А працювати на виробництві – не хочуть», ― підкреслив перший заступник Голови Верховної Ради України.

«Я вважаю, держава має забезпечити як мінімум 50 відсоткам абітурієнтів, по-перше, цільове направлення на навчання. І як наслідок, при успішному навчанні, забезпечити гарантованим першим робочим місцем», ― наголосив Ігор Калєтнік.

В той же час в Україні «зникає» середня професійно-технічна освіта. Недостатньо кваліфікованих токарів, фрезерувальників, крановиків, машиністів та фахівців інших робітничих професій. Тому держава має збільшувати державне замовлення на такі спеціальності.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль