Російський досвід створення дитсадків вдома

9 січня 2013 23
Сімейний дитячий садок формується на базі муніципального як одна з його груп. Від звичайного він відрізняється тим, що мати сама собі вихователь, а велика частина занять проходить вдома. У районний садок діти теж ходять ― на фізкультуру або в басейн.

На сьогоднішній день в російській столиці працює 618 садочків на дому, тільки в цьому році утворилося 100 нових ― це на 15% більше, ніж у 2011-му. Процедуру створення регламентує постанова уряду Москви від 30.10.2007 року 951-ПП «Про затвердження примірного положення про організацію діяльності сімейного дитячого саду».

Сімейний дитячий садок формується на базі муніципального як одна з його груп. Від звичайного він відрізняється тим, що мати ― вихователь, а велика частина занять проходить вдома. У районний садок діти теж ходять ― на фізкультуру або в басейн. Стати вихователем може один з батьків або його законний представник, при цьому обов'язкова умова ― мати мінімум трьох дітей віком від двох місяців до семи років. Сімейні дитячі садки створені для підтримки багатодітних сімей, головна їхня перевага в тому, що мати може одночасно і працювати, і стежити за дітьми. Будинок доведеться утримувати відповідно до санітарних стандартів, за стандартами же готувати їжу, писати звіти і програми занять.

Чотири кроки до створення дитячого садка

Крок 1. Для початку потрібно зібрати необхідний пакет документів. Він ідентичний тому, що вимагають при прийомі на роботу від професійних вихователів: паспорт, страхове та пенсійне посвідчення, ІПН, медична книжка, довідка про відсутність судимості (з 2011 року її зобов'язані надавати всі працівники сфери освіти), а також довідки з психоневрологічного та наркологічного диспансерів про те, що ви не стоїте в них на обліку. Також необхідно надати довідку про багатодітність, медичні карти і свідоцтва про народження дітей. Якщо ви плануєте взяти до себе в групу дитину з іншої сім'ї, при оформленні можуть зажадати нотаріальну довіреність від батьків, яка, однак, не є обов'язковою вимогою (укладаючи трудовий договір з дитячим садком, ви вже берете на себе відповідальність за дітей).

Крок 2. Укладення договорів з дитячим садком, їх два ― трудовий і батьківський (останній в обов'язковому порядку укладається при прийомі в муніципальний сад). Якщо жінка ― засновник саду збирається взяти у свою групу дитину з іншої сім'ї, один з батьків цієї дитини повинен укласти договір з нею. Договір укладається одночасно з оформленням документів на створення саду ― двоє батьків повинні прийти разом.

Крок 3. Після оформлення документів має бути обстеження вашої квартири. Жорстких вимог до метражу не пред'являють, головне, щоб приміщення відповідало санітарним стандартам (чистота, індивідуальні марковані предмети гігієни). Будинок повинен відповідати і вимогам пожежної безпеки. Якщо ваша квартира у порядку, сад-база видає наказ про відкриття сімейного саду ― і можна починати роботу. Про відмову адміністрація письмово повідомляє батьків протягом місяця.

Крок 4. Протягом року після відкриття мам-вихователів направляють на курси педагогів, які діють на базі Московського інституту відкритої освіти та вважаються курсами підвищення кваліфікації.

Режим роботи сімейного дитячого саду визначається відповідно до статуту саду-бази, там же визначають режим харчування і меню. Витрати на їжу фінансує міський бюджет ― в день на одну дитину виділяють від 90 до 106 руб. (2,9 ― 3,5 доларів) в залежності від віку.

Ставка вихователя сімейного дитсадка така ж, як у вихователя муніципального саду. Це в середньому 18 тис. руб. в місяць (майже 593 доларів) , в залежності від стажу сума може різнитися. Крім того, якщо у вас є діти віком до півтора років, Фонд соціального страхування зобов'язаний щомісяця виплачувати надбавку ― 40% від зарплати.

Перевірки роботи саду проходять щотижня, їх здійснюють співробітники саду-бази.

Заняття в сімейному дитячому садку проходять за встановленими програмами та під контролем співробітників дитячого садку: вони повинні допомагати мамам-вихователям у всьому, що стосується роботи з дітьми, а ті в свою чергу ― звітувати про свою працю.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль