У Росії з’являться сімейні дитсадки, а у школах почнуть вводити нові стандарти

8 січня 2013 16
Дитячі садки в РФ будуть ущільнюватися, дошкільні відділення з'являться в деяких школах. В якості альтернативної заходи керівництво країни закликає активно розвивати приватний сектор в системі дошкільної освіти, зокрема сімейні дитячі садки.

Наступний рік буде перехідним для всієї системи російської освіти: прийнятий новий закон «Про освіту», розпочата вузівська реформа.

2013 рік у Росії буде напруженим для системи дошкільної освіти: дитсадки можуть зовсім переповнитися. У 2011 році в Росії був сплеск народжуваності. Щоб ситуація не обернулася масовими протестами, уряд спробував взяти її під свій контроль. Для кожного регіону були розроблені програми модернізації дошкільної освіти та «дорожні карти». Виділені гроші на будівництво нових будівель для дитячих садків, поступово повертаються всі приміщення, які раніше використовувалися не за призначенням, але цього поки недостатньо. Дитячі садки будуть ущільнюватися, дошкільні відділення з'являться в деяких школах. В якості альтернативної заходи керівництво країни закликає активно розвивати приватний сектор в системі дошкільної освіти, зокрема сімейні дитячі садки.

Для тих, хто все-таки потрапить в дитячий садок, в 2013 році будуть оприлюднені нові стандарти навчання у дошкільних установах.

Втім, експерти кажуть, що вимоги та структура є вже зараз, але головна складність, яку намагається вирішити робоча група, ― яким чином перевірити у дошкільнят освоєння стандарту. Закон« Про освіту », який прийнятий у третьому читанні, передбачає стандарти в дошкільних установах, які повинні почати вводитися з 1 січня 2014 року. Але ключове питання ― це вимір результатів. У ранньому віці тестування ― це не дуже допустима річ, і до цього питання потрібно підійти дуже виважено .

Головна інтрига в середній освіті ― чи вдасться утримати зарплату вчителів на рівні середньої по економіці регіону.

Із наступного року в окремих школах почнеться в експериментальному порядку введення стандартів для учнів середніх класів ― з п'ятого по дев'ятий, які припускають абсолютно інший підхід до навчання.

«Нові стандарти виключають таку повинність, як вчив ― не вчив, відвідував ― не відвідував. Головне питання ― чи здатен або не здатний, вмієш чи не вмієш, ― зазначив директор центру освіти «Царицино» № 548, член Громадської палати Юхим Рачевський. ― У Москві близько сотні шкіл узялися за апробацію нових стандартів уже з 2013 року, щоб подивитися, які проблеми можуть виникнути, що потрібно доопрацювати. В першу чергу регіони повинні створити матеріальні умови для реалізації, до того ж потрібно підготувати вчителів. Ми зіткнулися з тим, що багато вчителів виявилися не готові до нової школи ».

У майбутньому році урядовці планують посилити контроль за процесом здачі ЄДІ: пункти здачі іспиту оснастять відеокамерами і пристроями, гнітючими сигнал мобільного зв'язку.

У деяких регіонах з'являться незалежні центри для здачі ЄДІ, обладнані апаратурою, що допомагає контролювати хід іспиту. Якщо експеримент пройде успішно, цей досвід буде впроваджений в усіх регіонах.

У самих тестах ЄДІ буде більше завдань, які передбачають уміння аналізувати і узагальнювати інформацію. У ЄДІ з іноземної мови з наступного року планується ввести усний компонент. Також наступного року почнеться апробація та впровадження комп'ютерної системи тестування з інформатики та ІКТ.

Найбільше змін буде в системі вищої професійної освіти.

Такі масштабні зміни відбуваються вперше за всю радянську та російську історію вузів. За оцінками Міносвіти, в найближчі три роки кількість держвузів скоротиться як мінімум на 20%, а філій ― на 30%.

У березні 2013 року повинен бути запущений наступний моніторинг ефективності вузів: тепер ця процедура стане щорічною.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль