Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Державну програму розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року вдосконалять

  • 29 грудня 2012
  • 10

Дослідження продемонстрували, що у 2012 році 70% дітей бажають отримувати позашкільну освіту в гуртках і секціях, разом із тим тільки 40% опитаних дітей мали таку можливість.

Із метою забезпечення реалізації права дитини на розвиток, розширення доступу дітей до позашкільної освіти, особливо в малих містах і селах, Президент України Віктор Янукович наполягає на вдосконаленні Державної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року.

Про це під час брифінгу повідомив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.

«Глава держави переконаний, що протягом 2013 року мають бути ухвалені принципові рішення щодо вдосконалення законодавства у сфері позашкільної освіти, в першу чергу в частині бюджетного фінансування», ― сказав Ю.Павленко.

За його словами, реалізація Державної програми розвитку позашкільної освіти у 2012 році дозволила відкрити чи відновити діяльність 17 позашкільних закладів (по 3 заклади в АР Крим, Одеській, Полтавській областях; 2 у Київській області; по 1 закладу в Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Луганській, Хмельницькій та Чернівецькій областях).

Ю.Павленко повідомив, що найбільшого охоплення дітей позашкільною освітою досягнуто в Сумській ― 62% та Кіровоградській ― 54% областях. Водночас у цьому році було закрито 16 позашкільних закладів: 4 у Харківській області, по 3 - у Львівській та Волинській областях, по 2 ― у Донецькій та Черкаській областях, по 1 ― у Тернопільській та Херсонській областях.

Уповноважений Президента наголосив, що значно зменшився відсоток охоплення дітей позашкільною освітою в Закарпатській ― 27%, Тернопільській - 31%, Луганській ― 33%, Миколаївській області ― 31% та м. Києві - 38%. «Найменше охоплено дітей позашкільною освітою у Львівській області ― тільки кожна п’ята дитина (21%)», ― сказав Ю.Павленко.

Він нагадав, що Законом «Про позашкільну освіту» кожній дитині гарантована доступність до позашкільної освіти, а цей обов’язок покладено на місцеві органи влади і місцеві бюджети.

Окрему увагу Уповноважений Президента звернув на важливість дієвого контролю з боку держави за діяльністю комерційних закладів позашкільної освіти, а також необхідністю підвищення статусу педагогів позашкільних закладів.

Ю.Павленко також звернув увагу на результати всеукраїнського дослідження, проведеного у 2012 році, ― вони свідчать, що 70% дітей бажають отримувати позашкільну освіту в гуртках і секціях, разом із тим тільки 40% опитаних дітей мали таку можливість.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк