Українські громадяни усиновили втричі більше дітей, ніж іноземці

29 грудня 2012 21
Нині існує черга українських громадян на усиновлення, яка складає більше 1600 осіб, але проблема в тому, що бажання усиновителів ― усиновити маленьку дитину. Водночас він додав, що майже 80% дітей, які очікують на батьків, ― старші 10 років.

В Україні запроваджено систему підтримки сімей, які усиновили дитину. Усиновителі отримують таку ж фінансову підтримку, як і сім’ї, які народили дитину, а також мають право на спеціальну відпустку у зв’язку з усиновленням.

Про це заявив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, передала прес-служба Глави держави.

«Українські громадяни (в цьому році) усиновили втричі більше дітей, ніж іноземці», ― повідомив Ю.Павленко, додавши, що, за оперативними даними, протягом 2012 році українці усиновили близько 2000 дітей (іноземні громадяни ― близько 700). Він додав, що переважна більшість дітей, усиновлених іноземцями, мають важкі захворювання.

«Крім того, з 2011 року діє заборона на усиновлення іноземними громадянами дітей, молодших 5 років, а також на всиновлення іноземними громадянами дитини протягом першого року після набуття нею статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування», ― наголосив Ю.Павленко.

Юрій Павленко нагадав, що на сьогодні в базі даних сиріт та позбавлених батьківської опіки ― 26 тисяч дітей, які підлягають усиновленню, із них лише 1,5 тисячі ― віком до п'яти років, половина з них мають серйозні медичні діагнози, а інші належать до так званих великих сімейних груп ― мають від двох і більше братів чи сестер.

«Ми констатуємо, що є черга українських громадян на усиновлення, яка складає більше 1600 осіб, але проблема в тому, що бажання усиновителів ― усиновити маленьку дитину», ― сказав Ю.Павленко. Водночас він додав, що майже 80% дітей, які очікують на батьків, ― старші 10 років.

Саме тому, зазначив Ю.Павленко, Президент ставить завдання активніше формувати в суспільстві культуру усиновлення дітей старшого віку та об'єктивно інформувати громадян України про дітей, які чекають на усиновлення.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль