Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Для стабільного розвитку в бюджеті Києва на 2013 рік не вистачає 4 мільярдів гривень

  • 20 грудня 2012
  • 24

У порівнянні з прогнозними показниками Міністерства фінансів України, обсяг коштів збільшено майже на 2,5 млрд. грн. Ці кошти мають піти на придбання медикаментів, продуктів харчування та оплату комунальних послуг. Інші видатки, у тому числі й на заробітну плату, залишено на рівні 2012 року.

За розрахунками міської адміністрації, потреба в додатковому фінансовому ресурсі складає більше 4 млрд. грн. При цьому доведений обсяг ресурсів на делеговані повноваження забезпечує розрахункову потребу лише на оплату праці працівникам бюджетної сфери.

Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко під час презентації проекту бюджету м. Києва на 2013 рік.

«Звичайно, що ці показники нас не можуть задовольняти, оскільки не дають можливості підвищити соціальні стандарти та працювати над розвитком Києва як столиці. Чому саме так? Загальний обсяг надходжень до бюджету Києва на 2013 рік, без урахування трансфертів, становитиме 15,1 млрд. грн., у тому числі загальний фонд ― 13,1 млрд. грн. і спеціальний фонд ― 2 млрд. грн. При цьому з тих показників, що доведені нам Мінфіном, загальний фонд мав скласти 10 млрд. грн., тобто навіть менше, ніж цього року (11,6 млрд. грн.). Ви розумієте до чого б це призвело ― зменшення зарплат бюджетникам, зменшення видатків на підтримку життєдіяльності міста тощо. Ми взяли на себе сміливість і заклали 13,1 млрд. грн., сподіваючись отримати додатково 2 млрд. грн. від плати за землю», ― пояснив Руслан Крамаренко.

Він зазначив, що місто заклало отримання плати за землю майже на 2 млрд. грн. більше у порівнянні з очікуваними надходженнями в 2012 році. Згідно з вимогою Податкового кодексу ставка оренди землі становить від 3% до 12%, залежно від цільового призначення землі. При цьому в Києві є чинними близько 1700 договорів, за якими орендарі сплачують 1%. Змінити ситуацію можливо рішенням Київради щодо перегляду договорів оренди. Додаткові надходження можливо також отримати шляхом упорядкування земельної документації. Наразі в місті тільки на 17% земельних ділянок є оформлені у встановленому порядку документи.

Крім того, передбачено, що місто отримає субвенції та дотації з держбюджету до загального та спеціального фондів у обсязі 2,9 млрд. грн. У порівнянні з 2012 роком обсяг трансфертів з держбюджету зменшився на 5,4 млрд. грн.

За словами Руслана Крамаренка, зростання обсягу загального фонду на 2013 рік в поданому проекті передбачається на рівні 1,23%.

«На 2013 рік у бюджеті Києва на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери потрібно 7,85 мільярда гривень. Видатки на інші захищені статті (медикаменти, харчування, енергоносії) сумарно складають 1,8 мільярда гривень. Тобто разом ― 9,7 мільярда гривень. Ще 1 мільярд ― це погашення кредиторської заборгованості. При цьому нам доведено лише 7,2 мільярда гривень. Математика не складна ― не вистачає навіть на забезпечення видатків на заробітну плату. Тому, у порівнянні з прогнозними показниками Міністерства фінансів України, обсяг коштів збільшено майже на 2,5 млрд. грн. Ці кошти мають піти на придбання медикаментів, продуктів харчування та оплату комунальних послуг. Інші видатки, у тому числі й на заробітну плату, залишено на рівні 2012 року», ― пояснив заступник голови КМДА та зазначив, що в наявних складних умовах місто намагалось врахувати найважливіші соціальні позиції.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

До 28 лютого необхідно подати звіт про діяльність ЗДО.

Цього року звіт складають за новою формою.

Скачати нову форму звіту про діяльність ЗДО 
Експерт MCFR Освіта
Сергій Плахотнюк