У деяких областях використовують навчальну літературу, яка не має грифу МОНмолодьспорту

17 грудня 2012 30
Тривають перевірки забезпечення ЗНЗ навчальною літературою, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання.

Протягом вересня-листопада 2012 року спеціалістами Державної інспекції навчальних закладів України за участю працівників Інституту інноваційних технологій і змісту освіти у Запорізькій, Одеській, Вінницькій, Івано-Франківській, Луганській, Сумській областях проведено перевірку забезпечення  загальноосвітніх навчальних закладів навчальною літературою, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у ЗНЗ.

Про це повідомили у прес-службі МОНмолодьспорту.

За повідомленням, зазначені перевірки здійснювалися на виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.08.2012 № 882 «Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах».

Окрім того, зазначене питання вивчалося працівниками Інституту інноваційних технологій та змісту освіти у Тернопільській, Київській областях та м. Києві.

За результатами перевірок встановлено, що окремими органами управління освітою, керівниками навчальних закладів  не виконуються вимоги наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.08.2012 № 882 «Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах» в частині забезпечення використання у загальноосвітніх навчальних закладах тільки тієї навчальної літератури, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

У п’яти з перевірених областей зафіксовано факти використання навчальної літератури (підручники та зошити), які не мають грифа МОНмолодьспорту або не внесені до Переліку навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством для використання у навчально-виховному процесі.

Так, в Іллічівській СЗШ № 4 Одеської області використовуються робочі зошити для 1-го класу (видавництво «Ранок», 2012 рік) з математики авторів  Назаренко А.А., Ольховської З.М., а в Запорізькій СЗШ № 104 – з «Основ здоров’я» під редакцією Диптан Н.В. та Чекіна О.Ю.

Першокласники Літинської, Дяківської середніх загальноосвітніх шкіл, СЗШ № 4 м. Хмельник та Качанівського загальноосвітнього навчального закладу I-II ступенів Хмільницького району Вінницької області навчаються за робочими зошитами з друкованою основою (додатковими посібниками для шкіл з українською та російською мовами навчання), що не мають грифа МОНмолодьспорту або не внесені до переліку рекомендованої Міністерством навчальної літератури.

Встановлено, що підставою для використання вищезазначеної літератури  в  навчальних закладах Луганської області став наказ управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації від 29.05.2012 № 757 «Про проведення апробації якості навчальних видань видавництва «Ранок» у перших класах загальноосвітніх навчальних закладів Луганської області», додатком до якого був перелік видань, що підлягають апробації. 

Обласним управлінням освіти і науки зазначений наказ пізніше (наказ від 28.08.2012 р. № 1088, перед самим початком навчального року) відмінено з мотивацією «У зв'язку з тим, що навчальній літературі для перших класів видавництва «Ранок» протягом червня-серпня 2012 року комісією з педагогіки та методики початкового навчання Науково-методичної ради з питань освіти МОНмолодьспорту України надано позитивну оцінку з висновком «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» не має необхідності проводити відповідну апробацію у 2012/2013 навчальному році». Проте, зазначена інформація не відповідає дійсності.

Крім того, непоодинокими є  факти використання навчальної літератури, яка не має грифа МОНмолодьспорту або не внесена до Переліку навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством для використання під час навчально-виховного процесу  в основній та старшій школі.

Так, під час перевірки НВК «Школа ― гімназія № 3»  (м. Івано-Франківськ) встановлено факти використання посібників:  «Практичні та лабораторні роботи з хімії»  для 11 класу  (видавництво «Українська книжкова мережа») та «Збірник завдань з хімії для підготовки до ЗНО» (видавництво «Підручники та посібники»).

У навчальних закладах Луганської області (Кіровський НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ст. ― дошкільний навчальний заклад» № 16, Стахановська СЗШ № 18, Алчевська гімназія) використовуються  додаткові навчальні посібники, які в Переліку навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки, молоді та спорту для використання в загальноосвітніх навчальних закладах у 2012/2013 навчальному році (листи МОНмолодьспорту від 23.08.2012 № 1/9-591 та № 1/9-592) взагалі не зазначені.

За результатами перевірок місцевим органам управління освітою рекомендовано посилити контроль за діяльністю навчальних закладів в частині використання у загальноосвітніх навчальних закладах тільки тієї навчальної літератури, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах та вжити відповідних заходів щодо неухильного виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.08.2012 № 882 «Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль