Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

У деяких областях використовують навчальну літературу, яка не має грифу МОНмолодьспорту

  • 17 грудня 2012
  • 32

Тривають перевірки забезпечення ЗНЗ навчальною літературою, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання.

Протягом вересня-листопада 2012 року спеціалістами Державної інспекції навчальних закладів України за участю працівників Інституту інноваційних технологій і змісту освіти у Запорізькій, Одеській, Вінницькій, Івано-Франківській, Луганській, Сумській областях проведено перевірку забезпечення  загальноосвітніх навчальних закладів навчальною літературою, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у ЗНЗ.

Про це повідомили у прес-службі МОНмолодьспорту.

За повідомленням, зазначені перевірки здійснювалися на виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.08.2012 № 882 «Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах».

Окрім того, зазначене питання вивчалося працівниками Інституту інноваційних технологій та змісту освіти у Тернопільській, Київській областях та м. Києві.

За результатами перевірок встановлено, що окремими органами управління освітою, керівниками навчальних закладів  не виконуються вимоги наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.08.2012 № 882 «Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах» в частині забезпечення використання у загальноосвітніх навчальних закладах тільки тієї навчальної літератури, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

У п’яти з перевірених областей зафіксовано факти використання навчальної літератури (підручники та зошити), які не мають грифа МОНмолодьспорту або не внесені до Переліку навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством для використання у навчально-виховному процесі.

Так, в Іллічівській СЗШ № 4 Одеської області використовуються робочі зошити для 1-го класу (видавництво «Ранок», 2012 рік) з математики авторів  Назаренко А.А., Ольховської З.М., а в Запорізькій СЗШ № 104 – з «Основ здоров’я» під редакцією Диптан Н.В. та Чекіна О.Ю.

Першокласники Літинської, Дяківської середніх загальноосвітніх шкіл, СЗШ № 4 м. Хмельник та Качанівського загальноосвітнього навчального закладу I-II ступенів Хмільницького району Вінницької області навчаються за робочими зошитами з друкованою основою (додатковими посібниками для шкіл з українською та російською мовами навчання), що не мають грифа МОНмолодьспорту або не внесені до переліку рекомендованої Міністерством навчальної літератури.

Встановлено, що підставою для використання вищезазначеної літератури  в  навчальних закладах Луганської області став наказ управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації від 29.05.2012 № 757 «Про проведення апробації якості навчальних видань видавництва «Ранок» у перших класах загальноосвітніх навчальних закладів Луганської області», додатком до якого був перелік видань, що підлягають апробації. 

Обласним управлінням освіти і науки зазначений наказ пізніше (наказ від 28.08.2012 р. № 1088, перед самим початком навчального року) відмінено з мотивацією «У зв'язку з тим, що навчальній літературі для перших класів видавництва «Ранок» протягом червня-серпня 2012 року комісією з педагогіки та методики початкового навчання Науково-методичної ради з питань освіти МОНмолодьспорту України надано позитивну оцінку з висновком «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» не має необхідності проводити відповідну апробацію у 2012/2013 навчальному році». Проте, зазначена інформація не відповідає дійсності.

Крім того, непоодинокими є  факти використання навчальної літератури, яка не має грифа МОНмолодьспорту або не внесена до Переліку навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством для використання під час навчально-виховного процесу  в основній та старшій школі.

Так, під час перевірки НВК «Школа ― гімназія № 3»  (м. Івано-Франківськ) встановлено факти використання посібників:  «Практичні та лабораторні роботи з хімії»  для 11 класу  (видавництво «Українська книжкова мережа») та «Збірник завдань з хімії для підготовки до ЗНО» (видавництво «Підручники та посібники»).

У навчальних закладах Луганської області (Кіровський НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ст. ― дошкільний навчальний заклад» № 16, Стахановська СЗШ № 18, Алчевська гімназія) використовуються  додаткові навчальні посібники, які в Переліку навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки, молоді та спорту для використання в загальноосвітніх навчальних закладах у 2012/2013 навчальному році (листи МОНмолодьспорту від 23.08.2012 № 1/9-591 та № 1/9-592) взагалі не зазначені.

За результатами перевірок місцевим органам управління освітою рекомендовано посилити контроль за діяльністю навчальних закладів в частині використання у загальноосвітніх навчальних закладах тільки тієї навчальної літератури, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах та вжити відповідних заходів щодо неухильного виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.08.2012 № 882 «Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк