Як навчити дитину допомагати по дому?

29 листопада 2012 14
Головний інструмент виховання ― мотивація. Командирський тон за відсутності пояснень своїм вимогам може призвести тільки до опору або страху. З іншого боку, похвала ― найкраща нагорода для малюка

Усі батьки рано чи пізно потрапляють у ситуацію, коли дитина починає ігнорувати їхні вимоги. Прохання прибрати іграшки чи помити посуд залишається без уваги або супроводжується обіцянкою «зараз», при цьому дитина продовжує займатися своїми справами.

Така поведінка здається зухвалою, дивує і дратує батьків. Тим не менше, вона абсолютно є нормальною і є наслідком дорослішання дитини. У 5 років дитина вже усвідомлює себе як особистість, починає самостійно приймати рішення і діяти у відповідності з ними.

Для того, щоб підштовхнути дитину до співробітництва, потрібно, не обмежуючи її волі, ставити перед нею чіткі і конкретні завдання. Наприклад, прохання навести порядок в кімнаті, занадто «розпливчасте» і допускає просто розчищення місця посередині. Домогтися бажаного ефекту можна сформулювавши ваше прохання по-іншому: «прибери, будь ласка, іграшки в ящик, а свій одяг ― в шафу». Тут вже подвійне трактування не можливе.

Прохання, звернені до малюка, повинні бути простими і зрозумілими. Замість слів «допоможи мені прибратися на кухні» вимовте: «давай разом помиємо посуд». Інструкції для виконання складних дій повинні бути покроковими: «Приведи на кухню, візьми лійку, налий в неї води і принеси мені». Не потрібно доручати дитині завдання, що вимагають більше 4 дій.

Домагаючись виконання свого прохання, потрібно демонструвати наполегливість. Якщо дитина відмовляється самостійно одягатися, ви можете віднести її в коридор, дати в руки черевики і відкрити вхідні двері.

Головний інструмент виховання ― мотивація. Командирський тон за відсутності пояснень своїм вимогам може призвести тільки до опору або страху. З іншого боку, похвала ― найкраща нагорода для малюка.

Мотивом для того, щоб швидше закінчити прибирання або самостійно одягнутися, може бути прогулянка або похід в гості. Але обіцянка не повинно ставати шантажем. У виразі: «якщо ти прибереш іграшки», потрібно слово «якщо» заміняти на «коли».

Для того, щоб дитина виконувала ваші прохання, їй потрібно давати час на завершення власних справ, заздалегідь інформуючи про те, що ви від неї хочете.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль