Нова система із запобігання соціального сирітства почала діяти в Києві

28 листопада 2012 21
У рамках програми також планується зменшити чисельність дітей у сирітських закладах Києва з 10% до 3% ― це будуть лише ті діти, які потребуватимуть цілодобового стаціонарного догляду

У Києві почала діяти нова система із запобігання соціального сирітства та догляду за дітьми-сиротами. Вона спрямована на те, щоб юні кияни, позбавлені батьківської опіки, не потрапляли до державних сиротинців.

Про це повідомив голова КМДА Олександр Попов, передала прес-служба відомства.

«Насамперед хочеться подякувати тим людям, які створили дитячі будинки сімейного типу і присвятили своє життя вихованню знедолених дітей. Протягом року я відвідав чимало таких родин і бачив, як там живуть діти. Надзвичайно приємно, що вихованці дійсно мають усі належні умови для повноцінного життя і розвитку, а найцінніше те, що вони отримують справжню родину. Навіть тоді, коли вже діти виростають і розпочинають самостійне життя, все одно приходять до своїх батьків-вихователів. Тож влада повинна сприяти влаштуванню дітей-сиріт саме в будинки із сімейною формою виховання. Я переконаний, що прийнята цього року міська цільова програма «Діти столиці» дасть можливість вирішити ці питання», ― зазначив очільник міськдержадміністрації.

У Службі у справах дітей інформують, що програма розрахована на 3 роки та передбачає створення в Києві нової системи із запобігання соціального сирітства та догляду за дітьми-сиротами. Також за кілька років у місті з’являться 5 нових будинків сімейного типу. Житло для них купуватимуть коштом нової програми «Діти столиці». Крім того, у місті створять 30 патронатних сімей, у яких будуть перебувати малюки до того, як їм знайдуть тат і мам.

Нині в Службі у справах дітей активно працюють над створенням «Школи батьківства» для сімей, які перебувають на ранніх етапах сімейної кризи чи опинились у складних життєвих обставинах, з метою збереження та відновлення батьківського потенціалу. Також працюють над відкриттям цілодобової «гарячої лінії» з питань захисту дітей від жорстокого поводження та забезпечення екстреного реагування на випадки насильства над дітьми. Розвиватимуть і систему наставництва для дітей, які вступили в конфлікт із законом, та які виховуються в інтернатних закладах.

Крім того, у рамках реалізації програми докладатимуть зусилля до влаштування дітей-сиріт з інвалідністю в сім’ї; буде підвищено якість роботи із соціалізації та адаптації дітей-сиріт та дітей з інвалідністю.

У рамках програми також планується зменшити чисельність дітей у сирітських закладах Києва з 10% до 3% ― це будуть лише ті діти, які потребуватимуть цілодобового стаціонарного догляду.

Ще 5 років тому в столиці щороку сиротами залишалося більше 700 дітей, а зараз таких дітей удвічі менше. Загалом 85% сиріт уже забезпечені сімейним вихованням: влаштовані під опіку, у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Це один із найкращих показників в Україні.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль