Батьківський комітет буде органом громадського нагляду у навчальному закладі

26 листопада 2015 22
На думку Сергія Квіта, перевагою законопроекту «Про освіту» є можливість створення на законодавчому рівні батьківських комітетів як органів громадського нагляду у дошкільних, позашкільних і загальноосвітніх закладах

Важливою перевагою проекту Закону «Про освіту» є запровадження інституту громадсько-державного управління та державно-приватного партнерства. На цьому наголосив Міністр освіти і науки Сергій Квіт  під час обговорення законопроекту на розширеному засіданні Комітету з питань науки і освіти.

Проект Закону «Про освіту» містить чіткі механізми залучення громадськості до участі у реалізації освітнього процесу. Зокрема, за словами Міністра освіти і науки, вперше на законодавчому рівні передбачається можливість створення батьківських комітетів як органів громадського нагляду у дошкільних, позашкільних і загальноосвітніх закладах.

Батьківські комітети зможуть оцінювати роботу керівника і діяльність закладу освіти, а також брати участь у визначені стратегії розвитку закладу, контролювати виконання кошторису, сприяти залученню додаткових джерел фінансування.

Окрім громадського нагляду, законопроект містить конкретні  механізми громадського управління. Так, до складу конкурсної комісії з обрання директора школи, будуть входити представники  педагогічного колективу та громадського об’єднання батьків.

Законопроект передбачає запровадження нової структури рівнів освіти. Серед складників та рівнів освіти С. Квіт виділив дошкільну освіту, повну загальну середню освіту, позашкільну, професійну, вищу освіту, освіту дорослих.

У системі формальної освіти проектом передбачено такі рівні освіти: дошкільна, початкова, базова середня, профільна середня освіта, перший базовий рівень професійної освіти, другий вищий рівень професійної освіти, початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти, перший бакалаврський рівень вищої освіти, другий магістерський рівень вищої освіти, третій освітньо-науковий рівень вищої освіти (PhD), науковий рівень вищої освіти.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль