Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Люди вміють рахувати та читати підсвідомо ― вчені

  • 21 листопада 2012
  • 20

На відміну від попередніх експериментів цього разу вчені взялися перевіряти, чи вдасться нашій підсвідомості впоратися з більш складним завданням і використовували не поодинокі слова і цифри, а більш складні лексичні і арифметичні конструкції

Люди можуть аналізувати текст і виконувати математичні операції, навіть не замислюючись про це ― на підсвідомому рівні.

До такого висновку прийшлі ізраїльські вчені.

Виявляється,що наш мозок знає правильну відповідь на арифметичний приклад задовго до того, як ми замислимося, порахуємо і назвемо число, що вийшло. Дослідження фахівців з Єврейського університету в Єрусалимі ґрунтувалися на ранніх дослідженнях, результати яких показали, що людський мозок здатний підсвідомо аналізувати окремі числа і слова.

На відміну від попередніх експериментів цього разу вчені взялися перевіряти, чи вдасться нашій підсвідомості впоратися з більш складним завданням і використовували не поодинокі слова і цифри, а більш складні лексичні і арифметичні конструкції.

Виходить, що поки ви замислюємося над значенням фрази, виконуючи, наприклад, переклад технічних текстів, мозок розуміє її сенс набагато раніше, ніж ви усвідомлюєте це. Поки ви шукайте в словнику переклад незнайомих технічних термінів, ви підсвідомо аналізуєте всю фразу. Причому експерименти свідчать про те, що до свідомості в першу чергу доходять помилкові конструкції, ті слова, які порушують сенс фрази.

Експеримент проводили таким чином: добровольці лівим оком бачили арифметичний ланцюжок, а правим ― кольорові геометричні фігури. За словами вчених, у таких умовах неможливо сконцентруватися на завданні і людина не здатна навіть уважно розглянути демонстровані лівому оці числа. Після цього добровольцям показували числа, на які вони дивилися обома очима. Завдання полягало в тому, щоб назвати їх як можна швидше. Виявилося, що швидше за все люди вимовляли ті числа, які були підсумком арифметичних дій. Дослідники вважають, що мозок познайомився з ними в першій частині експерименту і підсвідомо вже виконував з ними арифметичні операції.

З пропозиціями спостерігалася аналогічна картина. Учасникам експерименту показували безглузді і осмислені фрази, а потім просили дізнатися знайомі слова. Перш за все, як уже зазначалося вище, до свідомості доходили слова, що порушували зміст фрази, на підставі чого вчені зробили висновок, що мозок обробляє підсвідомо не тільки арифметичні, але і синтаксичні конструкції.

На думку авторів роботи, підсвідомо оперувати абстрактними речами вміли ще наші далекі предки. Можливо, наша нервова система набула таку властивість ще до того, як людський рід виділився серед інших тварин. Такий висновок пояснює те, що багато видів птахів і тварин вражають вчених дивовижними математичними здібностями.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк