Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

ЗНЗ перевіряли на використання навчальної літератури

  • 21 листопада 2012
  • 28

За результатами перевірки у ЗНЗ, у яких виявлені порушення, з метою усунення порушень та недоліків і притягнення винних до відповідальності, комісією складено відповідні акти

Загальноосвітні навчальні заклади Івано-Франківської, Луганської та Сумської областей перевірили на забезпечення навчальною літературою, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у ЗНЗ.

Про це повідомили у прес-службі МОНмолодьспорту.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 02.08.2012 р. № 882 «Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах» Державна інспекція навчальних закладів спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти перевірили забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів Івано-Франківської, Луганської та Сумської областей навчальною літературою, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у ЗНЗ.

Як наголосили у відомстві, під час перевірки встановлено, що управліннями освіти і науки Івано-Франківської, Луганської та Сумської обласних державних адміністрацій спільно з управліннями (відділами) освіти міських рад (райдержадміністрацій), педагогічними колективами, громадськістю області вживаються заходи щодо забезпечення учнів шкіл навчальною літературою. Усі ЗНЗ областей стовідсотково забезпечені підручниками для учнів 1 класу, які надійшли до початку навчального року.

Також органами управління освітою, навчальними закладами зазначених областей видано відповідні накази щодо використання у навчальних закладах тільки тієї навчальної літератури, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

Проте перевіркою встановлено, що у гімназії № 3 м. Івано-Франківськ використовували посібники «Практичні та лабораторні роботи з хімії» для 11 класу видавництва «Українська книжкова мережа» та «Збірник завдань з хімії для підготовки до ЗНО» видавництва «Підручники та посібники», які не мають відповідного грифа МОНмолодьспорту. Після вивчення питання складено акт про порушення виконання наказу МОНмолодьмпорту від 02.08.2012 р. № 882, а посібники вилучено з використання.

У Луганській області з 13 перевірених навчальних закладів у шести виявлено порушення нормативних документів щодо використання навчальної літератури. Зокрема, в загальноосвітніх навчальних закладах № 20, 24, 42 м. Луганськ; Кіндрашівському, Станиця-Луганському, Широківському Станично-Луганського району в перших класах використовуються робочі зошити з друкованою основою, які не мають відповідного грифа або схвалення для використання в ЗНЗ. А саме ― додаткові посібники (для шкіл з українською та російською мовами навчання) видавництва «Ранок» 2012 року видання:

― «Прописи з калькою», авт. Цепова І.В. (укр. та рос. мовами);

― «Математика. Робочий зошит», авт. Назаренко А.А., Ольховська З.М. (укр. та рос. мовами);

― «Зошит з читання», авт. Цепова І.В. (укр. та рос. мовами);

― «Соловушка. Тетрадь по русскому языку», авт. Тимченко Л.І., Голосна С.В.

― «Природознавство. Робочий зошит», авт. Диптан Н.В., Назаренко А.А. (укр. та рос. мовами);

― «Основи здоров'я. Робочий зошит», авт. Диптан Н.В. Чекіна О.Ю.(укр. та рос. мовами);

― «Буду мову я вивчати. Зошит з української мови для шкіл з російською мовою навчання», авт. Кобзар О.Г.

Підставою для використання цих зошитів у навчальному процесі став наказ Управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації від 29.05.2012 № 757 «Про проведення апробації якості навчальних видань видавництва «Ранок» у перших класах загальноосвітніх навчальних закладів Луганської області», додатком до якого був перелік видань, що підлягають апробації. Отже, окремі педагоги використовували вищезазначені посібники у начальному процесі, а також мали підстави рекомендувати їх батькам.

Ще один наказ, який ввів вчителів в оману, став наказ від 28.08.2012 р. № 1088 з формулюванням: «У зв'язку з тим, що навчальній літературі для перших класів видавництва «Ранок» протягом червня-серпня 2012 року комісією з педагогіки та методики початкового навчання Науково-методичної ради з питань освіти МОНмолодьспорту України було надано позитивну оцінку з висновком «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» не має необхідності проводити відповідну апробацію у 2012-2013 навчальному році». «Насправді, це формулювання не відповідає дійсності», ― наголосили у відомстві.

Окрім того, в окремих навчальних закладах (Кіровський НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ст. ― дошкільний навчальний заклад» № 16, Стахановська СЗШ № 18, Алчевська гімназія) виявлено факти використання додаткових навчальних посібників, які не зазначені в Переліку навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОНмолодьспорту для використання в ЗНЗ у 2012/2013 навчальному році (листи МОНмолодьспорту від 23.08.2012 № 1/9-591 та № 1/9-592).

За результатами перевірки у ЗНЗ, у яких виявлені порушення, з метою усунення порушень та недоліків і притягнення винних до відповідальності, комісією складено відповідні акти. Так, Управління освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації зобов'язано вжити відповідні заходи з належного виконання нормативно-правових документів щодо використання навчальної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах.

За результатами перевірки навчально-методичного забезпечення учнів перших класів ЗНЗ Сумської області варто зазначити про те, що перевірки здійснено у 9 навчальних закладах області. Комісією встановлено, що робочі зошити, якими користуються учні, відповідають вимогам до посібників такого зразка, мають схвалення для використання в ЗНЗ, що підтверджено відповідними листами Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Комісією, яка здійснювала перевірки навчальних закладів, відзначено сумлінну роботу управлінь освіти і науки Івано-Франківської та Сумської області, інститутів післядипломної педагогічної освіти, методичних служб цих областей в організації підготовки до нового 2012/2013 навчального року щодо забезпечення учнів шкіл навчальною літературою, належного рівня співпраці з педагогічними колективами ЗНЗ, належне виконання інструктивних документів МОНмолодьспорту.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

До 28 лютого необхідно подати звіт про діяльність ЗДО.

Цього року звіт складають за новою формою.

Скачати нову форму звіту про діяльність ЗДО 
Експерт MCFR Освіта
Сергій Плахотнюк