Соцмережі стали основним джерелом інформації для підлітків ― соціологи

19 листопада 2012 19
Експерти зазначають позитивну динаміку зацікавленості молоді книгою. Показник зростання ― 6%.Першість серед засобів масової інформації, якими користуються підлітки, звичайно займає інтернет.

Переважна більшість столичних підлітків інформацію черпає з інтернету, передусім віддаючи перевагу спілкуванню у соцмережах. Газети та радіо майже не розглядаються цією віковою групою як джерело інформації.

Такі результати моніторингового дослідження щодо впливу ЗМІ на дітей оприлюднила директор Центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Оксана Денисюк.

«Першість серед засобів масової інформації, якими користуються підлітки, звичайно займає інтернет. Майже 93% наших респондентів відповіли, що саме всесвітня мережа є для них найбільш цікавим джерелом інформації. Також досить вагоме місце займає телебачення», ― сказала Оксана Денисюк.

Крім того, 64% підлітків віддають перевагу спілкуванню у соцмережах, відвідуванню чатів та форумів. Не менш популярним проведенням дозвілля в інтернеті є перегляд фільмів, прослуховування музики та комп’ютерні ігри. Ще 2,4% підлітків зізналися, що відвідують сайти для дорослих.

Водночас експерти зазначають позитивну динаміку зацікавленості молоді книгою. Показник зростання ― 6%.

У дослідженні взяли участь учні 8-10 класів київських шкіл, їхні батьки та класні керівники. Репрезентативна вибірка дослідження ― 7 тисяч осіб.

Також спеціалісти наголошують, що батькам необхідно спілкуватися з дитиною, постійно цікавитися її справами, переживаннями, пояснювати їй незрозумілі явища, ситуації, суть заборон та обмежень. Дитина повинна оцінювати себе, свої вчинки та дії, а також знати про можливі ризики надмірного перебування в інтернеті. Не менш важливо ― організувати змістовне дозвілля дитини та частіше влаштовувати сімейні заходи вихідного дня, радять психологи.

У Головному управлінні освіти повідомили, що поліпшити ситуацію збираються шляхом залучення школярів до позашкільної освіти. Тож уже найближчим часом завдяки співпраці з комісією з освіти й науки Громадської ради при КМДА цей процес буде активізований.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль