Інфляція прискориться до кінця року ― експерт

12 листопада 2012
49
Середній бал: 5 із 5

Зростання цін в Україні залишається низьким порівняно з іншими країнами СНД. Так, наприклад, в Росії інфляція з початку року становить 5,6%, в Казахстані ― 4,6%, і тенденція прискорення зростання цін триває.

Зростання цін в останні два місяці до кінця року може прискоритися, однак за підсумками року він навряд чи перевищить 1,5%.

Про це заявила експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Марія Сальникова.

«У зв'язку з тим, що показники інфляція у вересні і жовтні виявилася набагато нижче очікувань ― 0,1% і 0% відповідно, ми переглянули наш прогноз темпів зростання цін з 3-3,5% до 1,5%. Більш низькі темпи інфляції пов'язані як зі слабким ціновим тиском, так і з уповільненням економічного зростання в країні на тлі боргової кризи в єврозоні», ― зазначила вона.

Зростання цін в Україні залишається низьким порівняно з іншими країнами СНД. Так, наприклад, в Росії інфляція з початку року становить 5,6%, в Казахстані ― 4,6%, і тенденція прискорення зростання цін триває. Показники економічного зростання в цих країнах також більш високі, ніж в Україні, що підтверджує тезу певної залежності інфляційних показників від зростання економіки.

logo