Медики знайшли пояснення агресії у підлітків

5 листопада 2012 25
Психіатри розцінюють агресивну поведінку як особливий стан психіки, який проявляється у формі агресивної і антисоціальної поведінки і призводить до розумового і фізичного відставання в розвитку.

Причиною агресивної поведінки людей є аномалії у будові головного мозку.

Британські медики пропонують використати знімки мозку для виявлення схильних до ризику підлітків і учити їх справлятися зі своїми емоціями за допомогою лікарів-психіатрів.

У Великобританії п'ять підлітків із ста страждають розладами поведінки. Психіатри розцінюють це як особливий стан психіки, який проявляється у формі агресивної і антисоціальної поведінки і призводить до розумового і фізичного відставання в розвитку.

У роботі, опублікованій цього тижня в The Journal of Child Psychology and Psychiatry, було проведено порівняння знімків головного мозку двадцяти двох підлітків з розладами поведінки і двадцяти підлітків з нормальною поведінкою. Вчені помітили, що у некерованих дітей частина мозку, яку прийнято зв'язувати з почуттям страху(мигдалеподібне тіло), значно менше, ніж у підлітків контрольної групи(т. е. дітей з нормальною поведінкою).

Цьому факту учені доки не знаходять пояснення. Але у будь-якому випадку стало очевидно, що будова мозку  «важких» підлітків відрізняється від будови мозку підлітків контрольної групи.

Доктор Енді Кадлер з відділення головного мозку Радого з медичних досліджень Великобританії, який також брав участь в дослідженні, коментує це явище антисоціальної поведінки підлітків таким чином: «Причиною змін в головному мозку можуть бути природжені дисфункціональні порушення або вплив чинників зовнішнього середовища на ранні етапи розвитку мозку, наприклад сильний стрес».

Доктор Михаэль Крэг з Королівського коледжу Лондонського інституту психіатрії пропонує використати знімки головного мозку для виявлення ранніх форм порушень поведінка, яка проявляється у вигляді асоціальсті, аутизму(нездатності до спілкування з людьми), синдрому дефіциту уваги і гіперактивності.

Зміни мозку, що ведуть до агресії, також можуть бути отримані в результаті фізичної травми. Психолог Хав Уильямс з центру нейрофізіологічних досліджень Університету Экзетера(Англія) підтверджує це у своїй 36-сторінковій доповіді . У нім були представлені об'ємні дослідження ув'язнених Великобританії, США, Фінляндії, Австралії і інших країн. Приміром, серед населення Великобританії людей з перенесеними черепно-мозковими травмами 16,6%% і 60%% з них пішли по кримінальному шляху.

Автор доповіді акцентує увагу на ушкодженні лобових доль головного мозку, які завершують свій розвиток тільки до 20-25 років. Саме вони відповідають у тому числі і за формування соціально прийнятної поведінки, ухвалення рішень і пригнічення миттєвих, імпульсивних дій.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль