Чому наша пам’ять не тримає спогадів про раннє дитинство?

31 жовтня 2012 8
Більшість з нас може пригадати себе лише у віці 4-5 років, але навіть ці дитячі спогади дуже розпливчасті. Якісь пов'язані картинки вже відносяться до більш пізнього періоду: перші класи школи і час підліткового життя. Тепер вчені з'ясували, куди дівається пам'ять людини про ранній період його життя.

Учені з'ясували, куди дівається пам'ять людини про ранній період її життя.

Діти пам'ятають про своє життя, починаючи з півтора років. Проте ці спогади поступово стираються з мозку вже у віці 4-7 років. До такого висновку прийшли вчені з Меморіального університету Ньюфаундленду в Канаді. Їх дослідження спростовує деякі усталені уявлення вчених про дитячі спогади.

Традиційно науковці вважали, що діти до 4 років взагалі не мають мовних або когнітивних навичок для формування тривалих спогадів. Саме цим пояснювалося, чому переважна більшість дорослих не в змозі пригадати себе в перші роки життя. Але канадські вчені таки довели, що у чотирирічних є довга пам'ять, і вони здатні згадувати давні події зі свого життя. Але через один-два роки ці спогади вже стираються.

«Наша команда опитала безліч чотирирічних малюків, і у них є величезна кількість абсолютно чітких спогадів про своє минуле, ― говорить автор дослідження професор психології Керол Петерсон. ― Очевидно, що нинішня концепція про дитячу пам'ять невірна. У малюків є когнітивні, лінгвістичні та пам'ятні навички для того, щоб говорити про те, що було рік і два назад в їх житті».

Професор Петерсон стверджує, що феномен дитячої амнезії полягає в простому плині часу. З віку в 4 роки і до 10 років на зміну старим спогадами приходять нові, які вже закріплюються більш міцно. А старі стираються геть.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль