Зарплата столичних лікарів може сягнути 8 тисяч гривень

15 жовтня 2012
28
Середній бал: 5 із 5

Завдяки заходам реформування медичної галузі, затребувані серед пацієнтів столичні медики отримують майже вдвічі більше за своїх колег, до кого довіра людей менша.

Проект, за яким кияни можуть самостійно обирати або змінювати сімейних та дільничних лікарів, дає можливість шанованим лікарям отримувати більшу зарплату.

Про це повідомили у Головному управлінні охорони здоров’я інформують.

Передбачалося, що проект стимулюватиме підвищення якості роботи та матеріальне заохочення лікарів. Доплати столичним медикам здійснюватимуть відповідно до звіту лікаря, а тарифікаційна комісія кожного поліклінічного закладу визначатиме їхній рівень. У двох пілотних районах ― Дніпровському і Дарницькому ― лікарі вже освоїли нову систему і отримують значно вищу зарплатню.

Так, найпопулярніший серед мешканців Дарницького району лікар працює в амбулаторії сімейної медицини, на вул. Мішуги, 5. Світлана Хілько працювала лікарем-терапевтом, проте як тільки в країні заговорили про сімейну медицину ― одразу прийняла рішення змінити спеціалізацію, обравши професію сімейного лікаря. Коли на початку вересня кияни почали самі обирати сімейних лікарів, дільничних терапевтів чи педіатрів, заявки на обслуговування до лікаря з 12-річним стажем ― Світлани Хілько – подали 2820 дарничан.

«Зауважимо, що згідно нормативів лікар первинної ланки повинен обслуговувати не менше 1500 та не більше 3000 пацієнтів», ― уточнили в управлінні.

Завдяки заходам реформування медичної галузі, затребувані серед пацієнтів столичні медики отримують майже вдвічі більше за своїх колег, до кого довіра людей менша.

Нині у Дарницькому районі столиці шановані пацієнтами терапевти, педіатри та сімейні лікарі за новою схемою оплати можуть заробляти до 8 тисяч гривень. Середня заробітна плата лікаря первинної ланки у пілотних районах складає 6300 грн.

В управлінні запевнили, що цей підхід цілком виправдовує себе. З одного боку він дозволяє підвищувати рівень життя лікарів та престиж професії, а з іншого ― така матеріальна мотивація добре впливає на якість надання медичної послуги.

logo