Удосконалений проект «Стандарту столичної освіти» незабаром реалізують

2 жовтня 2012 28
Протягом листопада-грудня 2011 року проект було винесено на обговорення спеціалістів, але враховуючи, що головні дійові особи в освіті ― учні, батьки та вчителі, протягом лютого-травня до створення Стандарту столичної освіти долучилася вчительська і батьківська громада.

Робоча група секції «Інтелектуальний Київ» Громадянського форуму Києва опрацювала понад  58 тисяч анкет з конкретними пропозиціями щодо вдосконалення проекту «Стандарту столичної освіти». Тепер ці пропозиції будуть впроваджуватися фахівцями у життя.

Про це повідомила прес-служба КМДА.

«Освітня сфера стосується кожного, адже всі професії розпочинаються у школах, гуртках, позашкільних закладах.  Кожен прагне систематичного виховання для своєї дитини, враховуючи фізіологічні, психологічні та інтелектуальні можливості. А інтереси і можливості дітей дуже різняться, тому мережа закладів має бути різноманітною, оперативно реагувати на потреби учнів, а матеріально-технічна база відповідати сучасності, що й відображено у Стандарті столичної освіти», ― зазначила начальник Головного управління освіти і науки Оксана Добровольська.

Вона також наголосила, що одна з особливостей Стандарту освіти ― можливість впроваджувати проектний метод, участь у якому може взяти будь-який заклад. Перший успішний проект в освітній галузі ― це електронна реєстрація дітей у дошкільних навчальних закладах. Наразі вже йде його апробація у закладах столиці, а у 2013 році ця система запрацює у всьому місті, нагадала чиновниця. «Ця програма дозволить абсолютно відкрито для кожної родини розуміти як працюють дошкільні заклади, бачити їхні проблеми чи досягнення і планувати влаштування дітей у ті чи інші ДНЗ», ― додала начальник Головного управління освіти і науки.

Впровадження столичного стандарту вже обговорили у Київській міській державній адміністрації на  спільному засіданні Колегії КМДА, Комітету економічних реформ та Громадської гуманітарної ради міста Києва.

«Основним завданням нової освіти Києва є забезпечення доступу до якісної освіти всіх киян, належного рівня навчально-виховного процесу, матеріально-технічного стану навчальних закладів та постійного професійного розвитку педагогічних працівників», ― зазначив голова КМДА Олександр Попов, відкриваючи засідання.

Розробку Столичного стандарту було розпочато в 2011 році фахівцями Київського університету імені Бориса Грінченка, Головного управління освіти і науки та Центру моніторингу столичної освіти. В основу його створення покладено аналіз досягнень, існуючих проблем столичної освіти та тенденції розвитку освіти в Україні й світі.

Протягом листопада-грудня 2011 року проект було винесено на обговорення спеціалістів, але враховуючи, що головні дійові особи в освіті ― учні, батьки та вчителі, протягом лютого-травня до створення Стандарту столичної освіти долучилася вчительська і батьківська громада. Загалом у обговоренні взяли участь близько 60 тисяч педагогів та батьків, 20 громадських організацій надіслали свої пропозиції.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль