Молоді українці не знають про свій підвищений тиск?

24 вересня 2012 16
Підвищений артеріальний тиск відмічено у 40% обстежених, більше чверті людей не знали про високі цифри свого тиску, серед чоловіків цей показник становив майже третину і це були, головним чином, молоді люди.

Гіпертонічну хворобу діагностовано майже у 15 мільйонів населення України.

Про це повідомили у прес-службі КМДА.

У рамках проведення всеукраїнського тижня контролю артеріального тиску кияни мали можливість виміряти артеріальний тиск і отримати консультацію щодо профілактики гіпертонії та інших серцево-судинних захворювань прямо на Хрещатику. У цей же день, під час проведення акції, представниками Книги Рекордів України було зафіксовано рекорд найбільшої кількості вимірювань артеріального тиску. Вона становила 1 мільйонів 200 тисяч вимірювань протягом 4 років ― це найбільший показник, що було зареєстровано на території України, стверджують організатори.

Головне управління охорони здоров’я інформує, що наразі гіпертонічну хворобу діагностовано майже у 15 мільйонів українців. Розповсюдженість артеріальної гіпертензії, а це 45% серед всіх серцево-судинних захворювань, за останні роки збільшується. Як показує досвід багатьох інформаційно-оздоровчих акцій для населення, хворобу лікують тільки половина пацієнтів, яким встановлено діагноз. Серцево-судинні захворювання обумовлюють дві третини випадків смерті та третину випадків інвалідності населення Києва.

Останні сім років спеціально підготовленими старшокурсниками усіх медичних коледжів міста, а також медичних працівників лікувальних закладів під час інформаційно-оздоровчих акцій безкоштовно вимірювався артеріальний тиск працівникам промислових підприємств, відвідувачам магазинів, бібліотек, музеїв, ЖЕКів, пацієнтам поліклінік, додатково до кабінетів долікарняного прийому, перехожим на вулицях, на зупинках міського транспорту, в метрополітені. Кількість обстежених за рік складає 45-50 тисяч осіб.

Зауважимо, що підвищений артеріальний тиск відмічено у 40% обстежених, більше чверті людей не знали про високі цифри свого тиску, серед чоловіків цей показник становив майже третину і це були, головним чином, молоді люди.

«Традиційні масові акції сприяють ранньому виявленню артеріальної гіпертензії і вже дали позитивні результати. Поступово знижується захворюваність на інфаркт міокарда, ішемічну хворобу серця, стенокардію, всі форми гіпертонічної хвороби. Зменшуються також показники смертності в результаті хвороб системи кровообігу», ― зазначив начальник головного управління охорони здоров’я Віталій Мохорєв.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль