Україна домовилася з Японією співпрацювати у галузі освіти

20 вересня 2012 20
Під час зустрічі української та японської сторін було обговорено питання посилення співпраці з обміну студентами між двома країнами, сприяння науковому співробітництву у галузі наукових проектів, а також питання щодо створення робочої групи з підготовки підручників.

Підписаний Меморандум про співробітництво між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерством освіти, культури, спорту, науки і технології Японії в галузі освіти стане фундаментом для подальшого покращення співпраці двох країн.

Таку думку висловив перший заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма опісля підписання документу, передала прес-служба МОНмолодьспорту.

«Підписання Меморандуму є гарним фундаментом для подальшого покращення співпраці наших країн у галузі освіти, науки та спорту, а діалог і обмін думками сприятимуть цьому», – сказав Євген Суліма.

До слова, перший заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма зустрівся з делегацією на чолі із першим заступником міністра освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії пані Міхо Такаі. Також  японську делегацію  представляли: Голова департаменту міжнародних зв’язків Міністерства Йошіхіса Нагаяма, Радник Посольства Японії в Україні Хіромі Накано, представники Міністерства освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії та Посольства Японії в Україні.

Сторони обговорили такі аспекти взаємного співробітництва:

― посилення співпраці з обміну студентами між двома країнами, збільшення кількості таких студентів як з України, так і з Японії;

― створення умов для навчання у Японії студентів з України, які володіють англійською мовою, та вивчення ними японської мови;

― сприяння науковому співробітництву у галузі наукових проектів, зокрема, їх фінансування як українською, так і японською сторонами із подальшим збереженням колективного авторського права;

― спільні домовленості між Україною і Японією стосовно питань інтелектуальної власності;

― питання щодо створення робочої групи з підготовки підручників для України і Японії ― японською і українською мовами навчання відповідно.

Перший заступник Міністра освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії підкреслила, що одним із важливих завдань, що стоять зараз перед країнами, є збільшення кількості японських студентів, які навчатимуться за кордоном, зокрема, в Україні. Питання збільшення кількості іноземних студентів, що навчаються в Японії, Міхо Такаі також видається актуальним. Вона наголосила на необхідності розширення кола спілкування студентів саме шляхом сприяння розвитку міжнародного співробітництва у цьому напрямі.

Із цією метою, переконана Міхо Такаі, слід активізувати обмін студентами з обох сторін, створювати усі можливості для цього, а також розширювати рамки існуючих домовленостей.

Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма наголосив, що надзвичайно важливим фактором співробітництва між українською і японською сторонами є досягнення домовленостей щодо взаємного визнання на державному рівні двома країнами дипломів про вищу освіту, а також дипломів про присвоєння наукових ступенів. «Для того, аби подолати шлях, слід зробити перший крок, ― зауважив з цього приводу Євген Суліма, ― тож ми повинні розпочати процес взаємного визнання дипломів, щоб створити можливість для отримання документів, які дійсні як в Україні, так і в Японії».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль