Освіта для сталого розвитку: ефективна, необхідна, дієва

19 листопада 2015 22
За три роки існування до проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» долучилися понад 900 шкіл та більше 400 дитсадків з 14 областей України

Метою проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» є поширення ідей сталого домогосподарства серед громадськості; ознайомлення педагогів з методиками проведення уроків та позакласних занять зі сталого розвитку; формування в учнів/вихованців відповідних навичок та умінь.

Про ефективність упровадження проекту свідчить поліпшення показників із ресурсозбереження: розфасовування сміття, раціональне споживання енергії та води, збільшення кількості органічних продуктів під час щоденних покупок тощо. 

У межах проекту у навчальних закладах України було створено курси за вибором, факультативи, гуртки, клубні та інші форми занять.

Після участі у програмах проекту в учасників спостерігається формування сталого екологічного стилю повсякденного життя, зокрема, зменшено:

 • на 12-17% витрати води
 • на 14-18% витрати електроенергії
 • на 16-28% кількість викидання сміття

«Діти менше прогулюють уроки, адже їм цікаво навчатися та перебувати в межах закладу в позаурочний час. На канікулах школа також переповнена дітьми, їм цікаво відвідувати численні гуртки, зокрема унікальним є гурток екологічного дизайну», — розповідає Олена Зарічна, заступник директора Тернопільської загальноосвітньої школи № 24.

Ігор Каразій, директор Тернопільської загальноосвітньої школи № 24 розповів, що завдяки проекту вони змогли досягти конкретних результатів із ресурсозбереження, таким чином значно заощадивши бюджет.

Окрім цього, педагоги-учасники проекту відзначають позитивні зміни й у поведінці дітей під впливом занять зі сталого розвитку. За їх словами, діти стали доброзичливішими, дружнішими, демократичнішими, відвертішими.

72% батьків, діти яких стали учасниками проекту, також підтвердили зміни, які відбулися в їхніх родинах завдяки впровадженню ідей сталого домогосподарства.

 Ваша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Самое выгодное предложение

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Скачати листівки

  Книжкова полиця

  «Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

  для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Читати книгу  © Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  
  • Ми в соцмережах