Успішність людини залежить від похвал батьками в дитинстві ― психолог

12 вересня 2012 36
Відчуття успішності ґрунтується на вірі у свої можливості, на достатній кількості успішних дій. Успіх викликає і у зазвичай пасивних дітей більш або менш значне підвищення активності.

Віра дорослого у дитину допоможе дитині долати труднощі і перешкоди на шляху досягнення мети в подальші періоди дитинства.

Таку думку висловила психолог, редактор журналів «Практичний психолог: Дитячий садок» та «Практичний психолог: Школа» Тетяна Гурковська.

Т. Гурковська запевнила, що батьківський оптимізм, позитивно-емоційна налаштованість щодо процесу і результату діяльності малюка, окрилює його, надихає в подальшому і забезпечує відчуття успіху.

За словами психолога, відчуття власного успіху, успішності, що пережито і прожито в період раннього віку ― формує певний емоційний ресурс: саме він у майбутньому допоможе дитині долати труднощі і перешкоди на шляху досягнення мети в подальші періоди дитинства.

«Маленький дослідник має бути знайомим з почуттям задоволеності результатами своєї діяльності. Відчуття успішності ґрунтується на вірі у свої можливості, на достатній кількості успішних дій. Успіх викликає і у зазвичай пасивних дітей більш або менш значне підвищення активності, неуспіх ― зниження активності навіть у відносно активних дітей», ― пояснила фахівець.

Т. Гурковська ткож наголосила, що необхідно підтримувати дитячу активність, схвалювати її, берегти від жорстоких «дорослих» ― «Ні», «Не так», «Неправильно» тощо. Це ― завдання та обов’язок батьків та вихователів. «Навіть, якщо ведмедика на полицю покладено головою вниз, схваліть намагання дитини покласти іграшку на місце, підтримайте її зусилля», ― зазначила психолог.

Пам’ятайте», що саме спроба щось зробити має бути підтримана та схвалена. Похвалити дитину, її дії треба одразу: «тут і тепер», ― наголосила Т. Груковська.

Вона також застерегла, щоб дорослі не були байдужими до дитячих звернень з приводу оцінювання. Адже для малюка це є життєво необхідним, від цього залежить і подальше розгортання стосунків, і його ставлення до світу, і сприйняття дитиною себе в ньому. «А тому в жодному разі, невідмахуйтесь від дитячих звернень та очікувань, не ігноруйте їх», ― сказала Т. Гурковська.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль