Майже третина зарплатні в Україні виплачується неофіційно

7 вересня 2012 15
Більше половини зайнятих у різних галузях респондентів (54%) оцінили частку неофіційної зарплатні на посадах, аналогічних їхній поточній зайнятості, у 20% або більше. Найбільше таких на півдні, у Києві та на півночі, найменше ― на сході та у містах із населенням до 50 тис. мешканців.

Більше чверті українців стверджують, що на посадах, аналогічних їхній поточній зайнятості, 50% зарплатні або більше виплачується неофіційно. 

Про це свідчать дані спеціального дослідження, покликаного виявити реальні доходи громадян, яке здійснила GfK Ukraine.

Більше половини зайнятих у різних галузях респондентів (54%)  оцінили частку неофіційної зарплатні на посадах, аналогічних їхній поточній зайнятості,  у 20% або більше. Найбільше таких на півдні, у Києві та на півночі, найменше ― на сході та у містах із населенням до 50 тис. мешканців.

Більше чверті працюючих респондентів (27%) стверджують, що на посадах, аналогічних їхній поточній зайнятості, 50% та більше зарплатні виплачується неофіційно. Найбільше таких респондентів на півдні та півночі, найменше — на сході. Крім того, частіше про неофіційні доходи зазначають працівники будівельної галузі та зайняті у сільському господарстві.

Згідно розрахунків GfK Ukraine на підставі відповідей  респондентів, у середньому близько 28% зарплатні в Україні виплачується неофіційно.

«Частка неофіційної зарплатні сильно варіює в залежності від регіону та галузі, в якій зайнятий респондент. Ми плануємо продовження даного дослідження з метою накопичення достатньої кількості спостережень для більш глибокого аналізу по цих характеристиках», ― прокоментував керівник відділу фінансових досліджень GfK Ukraine Дмитро Яблоновський,.

На питання, на яку суму респонденти змогли би надати довідку про доходи, 21% відповідей сконцентровані в діапазоні 800-1200 грн., що приблизно відповідає мінімальній місячній заробітній платі станом на липень 2012 року ― 1102 грн. Зовсім не змогли би надати довідку про доходи 22% зайнятого населення, причому найбільше таких серед респондентів, чия зарплатня складає 3500-4000 грн. на місяць ― 28%. Серед опитаних некваліфікованих робітників 58% зазначили, що не змогли б надати таку довідку, що є найвищим результатом серед усіх професій.

Дослідження було проведено в рамках Омнібусу в період з 13 по 27 липня 2012 року методом особистого інтерв’ю вдома у респондента. Вибірка репрезентативна за статтю, віком та розміром населеного пункту.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль