Дві школярки взялися змінювати ситуацію в освіті за допомогою блогів

6 вересня 2012 18
Блоги обох дівчат були помічені у багатьох країнах по всьому світу. Так, за чотири місяці блог Марти із Шотландії прочитали майже вісім мільйонів чоловік, а на блог бразильської дівчинки менше ніж за місяць зайшли більше двохсот тисяч чоловік.

Дев'ятирічна Ліплайт Фабер з міста Флоріанополіс в Бразилії і тринадцятирічна Марта Пейн з шотландського Аргайла у своїх блогах критикували свої школи і висували пропозиції до адміністрації про те, щоб покращити ситуацію в їх навчальних закладах.

Обидві дівчинки мріють стати журналістами. Ліплайт Фабер створила блог NeverSeconds, в якому вона скаржилася, що їжа в шкільній їдальні нездорова.  Потім школярка створила сторінку в Facebook під назвою «Diario de Classe: A Verdade» (Шкільний Щоденник: Правда). Вона публікувала фотографії зламаних фонтанчиків для води і вентиляторів, баскетбольний корт без даху, і навіть закликала звільнити одного з викладачів, у якого регулярно виникали проблеми з деякими школярами.

«Ми живемо в Бразилії, і просувати такі речі не завжди легко», ― розповіла мати Ліплайт.

Після того як повідомлення про її блог з'явилися на новинних сайтах, в газетах і на телебаченні, місцева влада повідомила, що вчитель, на якого скаржилися школярі, буде переведений в іншу школу, а в самій школі буде зроблено ремонт.

Ліплайт, пам'ятаючи про своє бажання стати журналістом, повідомляла про всі зміни ― про свіжопофарбовані стінах, нових туалетах, нових дверях, і навіть про те, що перед будівлею школи з'явився телефон-автомат.

Блоги обох дівчат були помічені у багатьох країнах по всьому світу. Так, за чотири місяці блог Марти прочитали майже вісім мільйонів чоловік, а на блог бразильської дівчинки менше ніж за місяць зайшли більше двохсот тисяч чоловік.

Обидві дівчинки покладаються на допомогу батьків, коли вони стикаються з критикою. Як розповів батько Марти, «вчителі її підтримували, але регіональній раді з питань освіти це не сподобалося, і вони погано на це відреагували».

Дейв Пейн ― батько Марти ― збирається написати книгу про обох дівчат. «Вони бачать світ таким, який він є, і чудово, що їхні голоси були почуті. Діти не бояться робити помилки. Дорослі занадто часто здаються», ―  наголосив він.

У результаті «шкільні щоденники» з'явилися по всій Бразилії, а сама Ліплайт закликає всіх школярів вимагати кращої освіти.

Ідею шотландського блогу вже скопіювали школярі в Австралії та США.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль