Хочете бути здоровими? Вчіться відпочивати!

15 серпня 2012 21
Трудоголіки страждають на синдром емоційного згорання. Енергійний трудоголік раптом починає відчувати втому і роздратування, сама думка про роботу викликає негатив. Це одна з професійних хвороб всіх, хто працює з людьми: вчителів, менеджерів, лікарів, журналістів, бізнесменів, політиків.

Люди, які люблять працювати більше 12 годин на добу, ризикують серйозно захворіти, бо їх організм не встигає боротися із перевантаженням і «ламається».

До такого висновку прийшли вчені.

Цікаво, що ймовірність отримати виробничу травму у людей, які перевтомлюються, зростає на 60%. Серйозна небезпека загрожує серцю ― найуразливішому органу.

Також трудоголікам загрожують й інші, пов`язані із стресом хвороби:  виразки, гіпертонія та ін. Близько третини керівників страждають на серцево-судинні захворювання.

Жінки, які зі шкільної парти прагнуть бути першими у всьому, що рано досягають кар`єрних успіхів, значно частіше піддаються ускладненням, пов’язаними з вагітністю і пологами. Вони гостріше переносять післяпологову депресію і  схильні до запальних захворювань внутрішніх органів.

Чому ж так відбувається? Стрес ― постійний супутник жінки, яка активно будує кар’єру. Окрім того, у такої жінки, як правило, є ендокринні порушення. До них призводять постійна нервова напруга і відсутність повноцінного відпочинку. Все частіше можна почути думку: що жінка успішніша, то вищий ризик щодо проблем гормонального характеру.

Трудоголіки страждають на  синдром емоційного згорання. Енергійний трудоголік раптом починає відчувати втому і роздратування, сама думка про роботу викликає негатив. Це одна з професійних хвороб всіх, хто працює з людьми: вчителів, менеджерів, лікарів, журналістів, бізнесменів, політиків.

Синдром розвивається поступово. Спочатку зникає радість життя, все здається сірим і безрадісним. Потім людину охоплює роздратування. Після цього різко падає інтерес до роботи, що призводить до неприємностей. У людини все всередині ніби вигоряє, він стає непрацездатним і не життєрадісним.

Тому вміння відпочивати і повністю відключатися від робочих справ психологи вважають одним з головних показників здорового життя.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль