Здоров’я нащадків залежить від звичок харчування бабусь

10 серпня 2012 17
Здоров’я нащадків в значній мірі пов’язане зі способом життя попередніх поколінь. Ті, хто стежить за своїм харчуванням сьогодні, самі того не підозрюючи, готують найбільш цінний подарунок своїм майбутнім нащадкам ― довге і здорове життя.

Фахівці в області епігенетики (науці про динаміку розвитку генів) з’ясували, що, правильно харчуючись, можна забезпечити міцне здоров’я не тільки собі, а й дітям своїх дітей.

Такий висновок вони зробили, виходячи із результатів роботи американських вчених з Університету Дьюка.

Суть роботи полягала в наступному: генетики клонували ембріони миші і пересадили їх двом різним самкам. Згодом виявилося, що дитинчата, хоча і мали абсолютно ідентичний набір генів, народилися з різним кольором шерсті, масою тіла і, що дуже важливо, схильність до хронічних захворювань у них теж була неоднакова. Все це сталося внаслідок відмінності в раціоні самок, які їх виношували.

Проте іспанські колеги під керівництвом доктора Хіменеза-Чілларона пішли ще далі. Вони виявили, що самці мишей, яких з метою експерименту перегодовували, не тільки самі починали стикатися з проявами метаболічного синдрому, але і передавали їх у спадок нащадкам. Незважаючи на те, що останні самі харчувалися нормально, у них теж розвивалося ожиріння, непереносимість глюкози і резистентність до інсуліну.

Така знахідка поставила вчених перед задачею:  як могли зберегтися ці симптоми у дитинчат, якщо за всіма законами епігенетики вони повинні кожен раз формуватися заново, коли здійснюється поділ клітин ембріона?

Схоже, відповідь знайшлася у польських та американських вчених, які займалися подальшими дослідженнями в цій галузі. Вони довели, що живильні речовини впливають на хроматин, тобто матеріал, що становить хромосоми.

Наприклад, вживання фолієвої кислоти, холіну, бетаїну, жирних кислот омега-3, вітаміну В-12 батьками може привести до позитивних змін в ДНК потомства.

За їх словами, в результаті може вийти «супер-дитина»: і жити буде довго, і ризик таких хвороб, як цукровий діабет і метаболічний синдром у нього буде низьким. Крім того, дослідження на земляних черв’яках нематодах показали, що епігенетичні ознаки можуть зберігатися у трьох поколінь поспіль. А значить ті, хто стежить за своїм харчуванням сьогодні, самі того не підозрюючи, готують найбільш цінний подарунок своїм майбутнім нащадкам ― довге і здорове життя.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль