Глобальне потепління на Землі вже було ― на Південному полюсі росли пальми

7 серпня 2012 16
Близько 53 мільйонів років назад Південний полюс був досить мальовничим місцем з багатим біорізноманіттям, великими квітучими степами і лісами. Падіння рівня СО2 в атмосфері почало призводити до поступового обмороженню Антарктики і приведення її в той вигляд, який зараз нам відомий.

На Південному Полюсі знайшли свідоцтво того, що колись тут росли пальми та не було снігу.

Виявляється, пальми росли на Південному полюсі близько 53 мільйонів років назад. Це пояснюється глобальним потеплінням і парниковим ефектом.

Кліматологи, що вивчають минуле Південного Полюса нашої планети, говорять, що в нижніх шарах льоду і мінеральних порід Антарктики є докази наявності пальм, які колись в минулому росли на «крижаному континенті».

Аналіз пилку, спор і останків невеликих тварин дають дослідникам досить чітку картину епохи раннього еоцену, близько 53 мільйонів років назад. На підставі проведених досліджень фахівці стверджують, що в минулому влітку температура на Південному полюсі піднімалася до 10 градусів, а взимку вона досягала плюс 25 градусів.

Подібні умови були багато в чому спровоковані парниковим ефектом, а той, у свою чергу, збільшенням природних концентрацій вуглекислого газу в атмосфері.

Науці відомо, що в епоху раннього еоцену в атмосфері нашої планети були одні з найвищих концентрацій СО2. При цьому, за іншими показниками планета в її вигляді 50 мільйонів років назад приблизно відповідала нинішній. Вчені ще називають Землю тодішнього зразка «теплим аналогом» сучасної Землі.

Також дослідники зазначили, що існують два способи зазирнути в майбутнє Землі: побудувати точну кліматичну модель, а також знайти схожий період минулого нашої планети. За його словами, зараз концентрація СО2 в атмосфері планети становить 390 ppm, тоді як в ранньому еоцені вона складала не менш 600 ppm, а можливо і значно вище. Крім того, в ранньому еоцені через рівномірного парникового ефекту температура по всій планеті була приблизно однаковою і істотної різниці між погодою на екваторі і полюсах не було. При цьому, середня температура по планеті була вищою нинішніх показників приблизно на 5-7 градусів.

Буріння нижніх шарів антарктичного льоду однозначно вказує на субтропічне минуле Південного полюса. Близько 53 мільйонів років назад Південний полюс був досить мальовничим місцем з багатим біорізноманіттям, великими квітучими степами і лісами. У той же час, падіння рівня СО2 в атмосфері почало призводити до поступового обмороженню Антарктики і приведення її в той вигляд, який зараз нам відомий.
У  результаті буріння глибинних свердловин у східній частині крижаного континенту, де товщина льоду сягає 4 км, були знайдені останки комах і теплолюбних мікроорганізмів Archaea, які мешкали тільки в субтропіках.

При такому кліматі, Південний полюс залишався завжди в температурі вище нуля і тут навіть в холодний період не було снігу, але активно йшли дощі.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль