Коли дитина стає дисциплінованою?

6 серпня 2012 31
Якщо дитина не відчуває, що батьки за неї горою, вона не прийматиме їх цінностей і буде реагувати на диктат з гнівом і образою. «Шкодливість» дитини і вміння чинити опір простим вимогам батьків ― показник того, що з нею не завжди чесні.

Якщо привчати до дисципліни задля того, щоб для батьків дитина була слухняною ― результат буде нульовим. А от задля її самостійності ― тоді інша справа.

Головні принципи виховання в цьому випадку ― особистий приклад і розумні вимоги. Безглуздо вимагати від дитини приходити вчасно, якщо самі ви скрізь запізнюєтеся. Дитина така ж людина, як і ви, і у неї не менше спокус, а ось воля ще набагато слабкіше. Можна намагатися її зміцнити покараннями, але це найнеефективніший, примітивний спосіб.

Дисципліни легше домогтися, коли дитина відчуває любов рідних і те, що її приймають такою, якою вона є. Якщо сумніви і фантазії дитини не викликають насмішок, оцінок і роздратування, їй легше змиритися з керівною роллю батьків.

Якщо ж вона не відчуває, що батьки за неї горою, дитина не прийматиме їх цінностей і буде реагувати на диктат з гнівом і образою. «Шкодливість» дитини і вміння чинити опір простим вимогам батьків ― показник того, що з нею не завжди чесні. Батьки декларують одне, а роблять інше.

Якщо у вас немає безумовної любові до дитини ― не вимагайте від неї безумовної дисципліни. Безумовна любов ― безумовне прийняття ― це вміння бачити в малюку особистість, індивідуальність з властивими їй перевагами та недоліками.

Безумовно люблячий батько не буде судити сина чи дочку за відсутність видатних здібностей, не стане нарікати з приводу дефекту мови і невміння читати. Він підтримає дитину в будь-якій ситуації, а не тільки тоді, коли та приносить хороші оцінки і демонструє зразкову поведінку.

Безумовна любов ― це любов не «за що». Вона дуже важлива для дитини, так як дає їй потужну підтримку на етапі дорослішання. Чим менше дитину будуть оцінювати, порівнювати і висміювати, тим більш дисциплінованою вона буде.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль