Більшість громадян вважають рідною мовою українську

30 липня 2012 20
Майже 80% опитаних не мали протягом останнього року ніяких проблем з використанням рідної мови. Лише 8% зіткнулися зі складнощами під час оформлення офіційних документів.

55% опитаних дорослих жителів у віці старше 18 років вважають рідною мовою українську, 40% ― російську, 1% ― іншу.

Про це свідчать результати дослідження, яке провела Соціологічна група «Рейтинг» у липні 2012 року.

Згідно з даними, 5% ― так і не змогли визначитися, яка мова їм рідніше.

Окрім того, дослідження продемонструвало, що 96% опитаних жителів Заходу, більше 70% ― Центру і Сходу, майже 40% ― Сходу вважають ріднішою українську. Разом із тим, понад 80% жителів Донбасу, 70% ― Півдня, більше половини ― Сходу, майже 20% ― Центру і Півночі вважають ріднішою російську.

«Майже 80% опитаних не мали протягом останнього року ніяких проблем з використанням рідної мови», ― запевнили соціологи.

Лише 8% зіткнулися зі складнощами під час оформлення та розуміння офіційних документів, 5% ― мали проблеми з розумінням анотацій до ліків, інструкцій з використання приладів, 4% ― скаржилися на недостатню кількість телевізійних програм рідною мовою, для 2% ― важко знайти книги, газети, журнали, фільми рідною мовою, 2% ― отримали відмову в обслуговуванні рідною мовою.

3% респондентів, які вважають українську мову рідною, переконані, що в більшій мірі захисту потребує російська. Так само, лише 12% респондентів, які вважають російську мову рідною, переконані, що захисту потребує українська. У той же час майже 40% вважають, що обидві мови досить захищені і тільки 40% ― наполягають на більшій захист саме російської мови.
 
Довідка. Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старше. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% ― не більше 2%, для значень близьких до 10% ― не більше 1,3 %, для значень близьких до 5% ― не більше 1%. Терміни проведення дослідження: 14-27 липня 2012.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль