Секрет довголіття людини вчені розгадають за 2 роки

25 липня 2012 21
Сто осіб у віці 100 років погодилися надати свій генетичний матеріал для досліджень. Генетики вважають, що довгожителі мають рідкісні генетичні особливості у своїх геномах, які оберігають їх від серцево-судинних і ракових захворювань.

Генетиків, які розкриють таємницю старіння, нагородять спеціальною премією у розмірі 10 мільйонів доларів під назвою Genomics X Prize, яку заснували у США.

Уже відомо, що на премію може претендувати група генетиків на чолі з Джонатаном Ротбергом, який відомий своєю участю в проекті з дослідження людського геному.

Разом із колегами він буде протягом місяця аналізувати геноми сотні довгожителів у пошуках ключів до їх здоров’я та довголіття. А вартість аналізу кожного генома не повинна перевищувати 1 тисячі доларів.

Конкурс стартує у вересні 2013 року. До травня наступного року всі учасники конкурсу повинні пройти реєстрацію.

Першим зареєстрованим учасником стала група співробітників каліфорнійської корпорації Life Technologies, яку очолює доктор Ротберг.

Уже зараз сто осіб у віці 100 років погодилися надати свій генетичний матеріал у розпорядження організаторів конкурсу. Генетики вважають, що довгожителі мають рідкісні генетичні особливості у своїх геномах. І вони оберігають їх від серцево-судинних і ракових захворювань.

Якщо ці генетичні структури вдасться виявити шляхом одночасної розшифровки сотні геномів і порівняння отриманих даних, це може відкрити шлях до пошуку нових методів лікування і навіть продовження життя.

Однак генетики також вважають, що для переконливого виявлення геномних відмінностей такої вибірки ― 100 довгожителів ― недостатньо для виявлення відхилень серед 3 мільярдів букв, що описують людський геном.

Позаяк Джонатан Ротберг, генетик і підприємець, вважає, що аналіз геномів навіть сотні довгожителів стане корисним початком у пошуках «джерела життя».

Фонд X Prize пропонує премії за наукові і технічні досягнення в різних галузях, в тому числі в космічних дослідженнях і медицині.

Отримані в результаті конкурсу дані є відкритими і будуть негайно опубліковані, що дозволить розширити дослідження генетичних механізмів старіння.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль