Знову вчитися: більшість українців працюють і здобувають другу освіту

23 липня 2012 21
Більшість наших співвітчизників мріють вивчити іноземні мови. Дослідження продемонструвало, що найпопулярніші види додаткової освіти в українців ― мовні курси (49%) та професійні тренінги (52%).

88% співробітників українських офісів отримали додаткову освіту. Більшість наших співвітчизників мріють вивчити іноземні мови.

Такий дані були отримані в результаті дослідження міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Виявилося, що найпопулярніші види додаткової освіти ― мовні курси (49%) та професійні тренінги (52%). Досить популярною є також друга вища освіта ― її отримали або тільки отримують 30% респондентів.

Найчастіше додаткову освіту отримують жінки і чоловіки, які працюють на позиціях менеджерів середньої ланки або лінійних фахівців. Найбільшою популярністю у цих категорій користуються мовні курси та професійні тренінги (68% і 53%).

У керівників вищої ланки більшою популярністю користується друга вища ― майже 40% респондентів її отримали або знаходяться в процесі навчання, а також професійні тренінги (87% керівників піднімали свій професійний рівень з їх допомогою).

При цьому, за освіту співробітники в основному платять самі, а роботодавці не поспішають компенсувати навчання. У 12% випадках роботодавець повністю оплачував навчання, а у 23% ― надавав частину суми.

Єдиний виняток ТОП-менеджери ― їм компанія повністю або частково оплачує навчання майже у половині випадків (53%). Чим нижче ранг співробітника, тим менше його шанси отримати компенсацію від компанії. Менеджерам середньої ланки компенсують частину або повне навчання в 34% випадків, лінійним співробітникам в 27%.

Аналогічне дослідження серед російських респондентів продемонструвало, що і в сусідній державі роботодавці не поспішають платити за співробітників. Хоча все ж таки вони щедріші  за наших вітчизняних. Коштами роботодавця освіта оплачувалося в 17% випадків (проти 12% українських), спільними зусиллями підвищення кваліфікації компенсували в 27% випадків, а от повністю самостійно платили 53% респондентів (проти українських 63%).

Навчається в найближчому майбутньому хотіли б переважна більшість опитаних. Найактуальніше завдання для дорослих учнів «підтягти» іноземну мову ― саме таке навчання необхідно 55% респондентів.

Важливі також професійні тренінги (40%), МВА (21%), та й другу вищу не проти отримати майже чверть респондентів.

Головними причинами небажання вчитися названі відсутність часу (34,7%) і впевненість у власному високому професійному рівні (30%).

В опитуванні взяли участь 638 респондентів з різних регіонів України.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль