Павло Хобзей розповів про зміни, яких зазнає загальна середня освіта

11 листопада 2015
57
Середній бал: 5 із 5

«Одна із проблем школи, на яку всі нарікають сьогодні — це багатопредметність. Зараз у старшій школі вивчається 14 різних предметів, у новій старшій школі їх буде не більше 6-8», — повідомив заступник міністра освіти і науки П. Хобзей

«Одна із проблем школи, на яку всі нарікають сьогодні — це багатопредметність. Зараз у старшій школі вивчається 14 різних предметів, у новій старшій школі їх буде не більше 6-8» ,— повідомив заступник міністра освіти і науки П. Хобзей під час брифінгу, що відбувся 10 листопада у Кабінеті Міністрів України.

Такі зміни передбачено законопроектами  «Про освіту» та  «Про загальну середню освіту», над якими зараз працюють фахівці МОН України.

Пыд час брифінгу П. Хобзей також розповів про впровадження 12-річної школи, у якій 4 роки навчання триватиме початкова школа, 5 років — базова і 3 роки — старша.

За його словами, саме до старшої школи додається один рік навчання — дванадцятий. Раніше, якщо порівняти одинадцятирічну школу, зокрема, базову, старшу, то один рік навчання було додано до початкової школи.

Зараз старшу школу планують відокремити від основної та провести зовнішнє незалежне оцінювання всіх випускників основної школи.

«Частина учнів, які матимуть кращі академічні здобутки, продовжать своє навчання в новостворених академічних ліцеях», — зазначив П. Хобзей. Такі однопрофільні ліцеї навчатимуть учнів старшої школи у містах, багатопрофільні —  у сільській місцевості.

Після завершення реформи децентралізації старша  школа підпорядковуватиметься районам, а початкова та основна — громадам.

 

logo