Українки все частіше стають мамами після 35 років

23 червня 2012
46
Середній бал: 5 із 5

Пізні пологи ― виклик для вітчизняної медицини. Незадоволення українських медиків збільшенням віку породіль викликане неспроможністю вітчизняної системи охорони здоров’я.

Українки стали народжувати дітей після 35 років ― вітчизняна медицина змушена підлаштовуватися.

Як повідомили в Інституті демографії і соціальних досліджень, кількість жінок, які народжують після 35, збільшилась у 2,6 рази. Якщо до 2011 року середній вік українських породіль складав 20-24 роки, то тепер він зсунувся у вікову групу 25-29.

Змінилась і звична для старшого покоління модель сім’ї, коли чоловік заробляє гроші, а жінка займається тільки дітьми. Нині годувальників двоє, і кожен бере участь і у фінансових питаннях, і у вихованні дитини.

Пізні пологи ― виклик для вітчизняної медицини, запевнив науковий співробітник Інституту демографії і соціальних досліджень Світлана Аксьонова. Фахівець зазначила, що незадоволення українських медиків збільшенням віку породіль викликане неспроможністю вітчизняної системи охорони здоров’я.

«Лікарі мають адаптуватись до потреб суспільства, як це давно зробили в інших країн. Навіть визначення «старих породіль» (так у пологових будинках називають породіль, старших за 30 років), яке досі існує у нас, у цивілізованому світі не має місця», ― наголосила Аксьонова.

Аксьонова прогнозує, що вік породіль буде рости. Це відбувається у першу чергу через нестабільність сучасних шлюбів. Жінка розуміє, що може лишитися сама. Тому спочатку думає про освіту і кар’єру, а вже потім про сім’ю і дітей. Окрім того, останнім часом збільшились вимоги до матері. Вона має не тільки годувати і вдягати свою дитину, але й знати, як її правильно розвивати і від чого захищати.

«Якщо десять років тому можна було сказати: «Я – мати десятьох дітей» і почути захопливі вигуки, то зараз почуєш скоріше співчутливі», ― наголосила Аксьонова. Вона зазначила, що зараз поважають тих жінок, яким вдається поєднувати материнство з успішною кар’єрою.

logo