Знезараження повітря за допомогою УФ-ламп

11 квітня 2016 131
Ультрафіолетове випромінювання пошкоджує ДНК бактерій, порушує клітинне дихання та синтез ДНК, що зупиняє розмноження мікробних клітин. Про знезараження повітря за допомогою УФ-ламп розповів Роман РОДИНА

Під час міжнародного конгресу «Людина та ліки» в.о. головного лікаря ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» Роман РОДИНА розповів про знезараження повітря за допомогою УФ-ламп.

Він звернув увагу на те, що у кварцовій лампі використовують кварцове скло, а у бактерицидній — увіолеве. Бактерицидна лампа — ртутна лампа низького тиску, понад 60% випромінювання якої переходить у випромінювання із довжиною хвилі 253,7 нм. Така лампа ефективна при знищенні стафілококів, стрептококів, ентерококів, кишкової і дифтерійної, туберкульозної палички тощо. Використовується для знезараження приміщень і поверхонь.

Кварцова лампа має до двадцяти разів більшу, порівняно з бактерицидною, потужність та ширший спектр випромінювання. Це дає змогу боротися не лише з бактеріями, а й з вірусами, грибками, цвіллю. Проте в бактерицидному діапазоні діє лише 10% потужності.

УФ-лампи забезпечують максимальний рівень опромінення та є безпечним для людей.

Ультрафіолетове випромінювання пошкоджує ДНК бактерій, порушує клітинне дихання та синтез ДНК, що зупиняє розмноження мікробних клітин.

Роман РОДИНА наголосив також на необхідності виключення «мертвих» зон, а обов’язковою умовою для ефективного знезараження є змішування повітря.

За його словами, розміщувати УФ-лампи над дверима недоцільно. Інтенсивність випромінювання падає обернено пропорційно відстані від УФ-лампи.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль