Вокальні бої, або Як розвинути співочі здібності дитини

27 квітня 2016 271
Зустрічайте свіже число журналу «Музичний керівник», 04/2016. У ньому ви знайдете корисні поради фахівців-практиків, як встояти у «вокальних боях» за розкриття потенціалу дитячих голосів.

Адже голос — це коштовний дар природи, яким слід дбайливо користуватися з дитинства, поступово привчати його до навантажень. Саме для цього на початковому етапі дітям корисно грати в «інтонаційну гойдалку», тобто мелодизовано промовляти невеличкі віршики, загадки. Це не спів у звичному сенсі, а художня мелодекламація. Як застосовувати її під час музичних занять та свят — ділиться досвідом автор статті, що є автором великої кількості мелодекламацій для дошкільників.

Співаючи, дитина має змогу вивільнити емоції. Спів позитивно впливає на роботу органів дихання, допомагає навчитися плавно та виразно розмовляти. Що й казати, коли діти співають гуртом — виникає такий ефект єднання, який не має аналогів. У квітневому числі журналу пропонуємо вам потрапити за лаштунки роботи з дитячим хором і «взяти на олівець» деякі секрети артикуляційної гімнастики, вправ для вироблення співацької постави, дихальних та фонопедичних вправ. Дізнавайтеся про все, що може виконати роль «чарівного камертона» та налаштувати дитячі голоси на злагоджене звучання.

У числі окреслено також нестандартні підходи у розвитку вокальних здібностей. Зокрема, розглянуто прийом «малювання голосом», подано опис музично-дидактичної гри «Веселка», під час якої діти «малюють» голосом різноманітні веселкові смужечки.

Діти люблять співати і, звісно, очікують, що дорослі належно оцінять їхнє виконавство. А уявіть-но реакцію дитини, яка почує не лише похвалу, а й сучасний музичний трек зі звучанням свого голосу. Створити його — просто, навіть не маючи ані музичної освіти, ані інструментів. Достатньо скористатися можливостями онлайн-ресурсів. Як це зробити — читайте в журналі.

Окрім того, для вас у журналі, як завжди, добірка якісних дитячих пісень, сценарій вистави-квесту «У пощуках музичний дзвіночків» для театру на фартушку, патріотична композиція «Діти без війни», а також консультація спеціаліста щодо змін у пенсійному законодавстві щодо педагогічних працівників.

Сподіваємося, з нашими підказками ваша робота відбуватиметься як по нотах!Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль