Літня школа для дорослих — 2016: підбиваємо підсумки всеукраїнського семінару для освітян-дошкільників

22 червня 2016 337
Із 13 по 17 червня у місті Запоріжжі відбувся всеукраїнський проблемний науково-практичний семінар «Світ дитинства: збереження дитячої субкультури та якість освіти», що об’єднав педагогів з 13 областей України.

На семінарі виступили Віктор Захарчук, заступник директора Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації; Тетяна Гура, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності КЗ «ЗОІППО» ЗОР; Тамара Панасюк, начальник відділу дошкільної освіти Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України; Олена Низковська, начальник відділу дошкільного розвитку Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України; Ніна Омельяненко, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти», та інші науковці і освітяни України.

Літня школа для дорослих — 2016: підбиваємо підсумки всеукраїнського семінару для освітян-дошкільників

Учасники заходу обговорили такі актуальні питання дошкільної освіти, як:

 • нормативно-правове забезпечення діяльності дошкільної ланки освіти;
 • дитяча субкультура: методологічні засади та практичні підходи щодо її збереження;
 • «Steam-освіта»: наукові засади та шляхи реалізації;
 • фізкультурно-оздоровча робота з дошкільниками;
 • розвиток лінгвориторичних умінь дитини;
 • художньо-творчий розвиток дитини;
 • соціоігровий підхід у соціально-емоційному розвитку дошкільника тощо.

Під час Літньої школи для дорослих проведено низку майстер-класів (з техніки батіка «Танок барв на тканині» та пластичного живопису «Пластичний малюнок», з педагогічної технології «Палички Кюїзенера», «Конкурс «Оратор», «Соціоігри для розвитку навичок спілкування і співпраці у дошкільників», «Методична вертушка в Школі розумного руху» тощо) та тренінгів («Педагог як суб’єкт комунікативної діяльності», «Метод інтервізії як форма кооперативного навчання дорослих» тощо).

Надія Погребняк, вихователь ДНЗ № 10 міста Енергодара, презентувала практичні здобутки щодо зміцнення і збереження здоров’я дітей дошкільного віку засобами арт-терапії та інших оздоровчих технологій в умовах сенсорно-оздоровчого простору.

Учасники семінару відвідали Центри розвитку дитини «Веселка», «Надія», «Лазурний» та дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 293 «Багряні вітрила». Також взяли участь у Дні здоров’я та культурній програмі «Панська хата».

До всеукраїнського заходу традиційно долучився і напрям «MCFR: Освіта» Цифрового видавництва MCFR. Так, для учасників Літньої школи для дорослих майстер-клас на тему «Онлайн-сервіси для працівників дошкільних навчальних закладів» провела Катерина Алєксєєнко, головний редактор електронних продуктів напряму «MCFR: Освіта».

В останній день семінару відбувся круглий стіл «Дитяча субкультура: перспективи розвитку». Керівники запорізьких центрів розвитку дитини презентували систему роботи з актуальних напрямів, а педагоги з різних областей України мали змогу обмінятися досвідом роботи і висловити свої побажання щодо організації Літньої школи для дорослих — 2017.Ваша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Самое выгодное предложение

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  Книжкова полиця

  «Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

  для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Читати книгу

  Розсилка  © Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  
  • Ми в соцмережах