Відбулася прес-конференція «Нові можливості здобути освіту школярам з Криму»

23 червня 2016 80
На прес-конференції «Нові можливості здобути освіту школярам з Криму» розглянуто питання вступу до вишів та професійно-технічних закладів за спрощеною процедурою осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України.

Як передбачено наказом МОН «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України» від 24.05.2016 № 560, особи, які проживають на тимчасово окупованій території України, мають змогу вступати до вишів та професійно-технічних закладів за спрощеною процедурою.

Тож прес-конференція «Нові можливості здобути освіту школярам з Криму», проведена за підтримки ГО «Фонд «Відкрита політика», Міністерства освіти та науки України, Міністерства інформаційної політики України, Українського національного агентства «Укрінформ», була присвячена питанням вступу до вишів та професійно-технічних закладів за спрощеною процедурою осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України.

«У цьому році діти, які проживають в Криму, могли екстерном закінчувати загальноосвітні навчальні заклади і отримувати документ державного зразка, після чого брати участь в ЗНО. В цьому році проводяться три етапи складання ЗНО, останні два — для дітей з окупованих територій», — зазначила Світлана Кретович, завідувач сектором переміщених вищих навчальних закладів департаменту вищої освіти МОН України.

«Щоб отримати українську освіту кримчанам не потрібні ні український паспорт, ні ідентифікаційний код. Це важливо, бо зараз дуже багато фейкової інформації. Дитина може просто приїхати зі свідоцтвом про народження та прийти в один із освітніх центрів «Крим-Україна». Протягом трьох місяців у неї буде можливість отримати й український паспорт, й ідентифікаційний код — вони знадобляться для отримання стипендії», — наголосила Ірина Жданова, генеральний директор ГО «Фонд «Відкрита політика».

Ірина Жданова розповіла й про безплатні онлайн-уроки з української мови та літератури, які можуть допомогти кримчанам підготуватися до вступних випробувань, і продемонструвала інформаційний ролик, що роз’яснює усі можливості вступу для жителів Криму. Також для абітурієнтів створено детальну інструкцію, де описано кожен крок, що має зробити випускник з Криму, аби потрапити до українського університету.

Довідково:

Освітні центри «Крим-Україна» відкриються на початку липня в Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Львові, Миколаєві, Харкові та Херсоні. Ознайомитися з даними контактних осіб, переліком університетів, на базі яких функціонуватимуть центри, адресами та номерами телефонів можна за посиланням.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль