Нові освітні стандарти освітянам допоможуть розробити польські колеги

24 червня 2016 127
У Варшаві 23 червня 2016 року відбулося відкриття українсько-польського експертного семінару «Нова українська школа». У межах цієї ініціативи найкращі польські фахівці-освітяни допомагатимуть українським колегам розробити стандарти й навчальні програми нової української школи, що мають бути готовими до 2018 року.

За словами Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, нині в нашій державі панує криза змісту сучасної школи, де учні здобувають лише суму певних знань. Тож Україні, спираючись на досвід найліпших світових практик, потрібно визначити базові цінності, компетенції і ядро знань для нової української школи.

Під час українсько-польського експертного семінару експерти погодилися, що не всі з 500 тисяч українських вчителів готові до швидких змін. Однак цей шлях потрібно пройти і вже зараз слід пропонувати освітянам нові методики, нові підходи та принципово іншу якість роботи з учнями.

Своєю чергою, Міністр освіти і науки України зазначила, що базовий законопроект «Про освіту», який закріплює основні положення реформування загальної середньої освіти, містить компетенції, узгоджені в ЄС. Також він доповнений компетенціями, формування яких потребує саме українська молодь. Нині законопроект уже чекає на розгляд у парламенті України.

Компетенції, про які йшлося в промові Міністра, містяться в Рекомендації Європейського Парламенту та Ради ЄС «Про основні компетенції для навчання протягом усього життя» від 18.12.2006 № 2006/962/ЄС. Це такі компетенції, як:

 • спілкування рідною мовою;
 • спілкування іноземними мовами;
 • знання математики та загальні знання у сфері науки і техніки;
 • навички роботи з цифровими носіями;
 • навчання заради здобуття знань;
 • соціальна та громадські навички;
 • ініціативність та практичність;
 • обізнаність та самовираження.

На своїй сторінці у Facebook Лілія Гриневич додала: «Домовились укласти угоду про співпрацю, яка стосувалася б питань академічної доброчесності (боротьба з плагіатом), спільної участі у програмі Horizon 2020, посилення академічної мобільності для викладачів та налагодження видачі подвійних дипломів для студентів. Також плануємо створити інтернет-платформу для зручного пошуку міжнародного партнерства між університетами».

Першоджерело: офіційний сайт Міністерства освіти та науки УкраїниВаша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Самое выгодное предложение

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  Книжкова полиця

  «Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

  для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Читати книгу

  Розсилка  © Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  
  • Ми в соцмережах